Gündem Haberleri

  Ağrı'da 11 PKK'lı tutuklandı

  Servet ARSLAN/AĞRI, (DHA)-
  27.01.2011 - 12:55 | Son Güncelleme:

  AĞRI’da PKK terör örgütünün gençlik ve şehir yapılanmasına yönelik yapılan operasyonlarda gözaltına alınan 11 kişi tutuklandı.

  Bölücü terör örgütünün dağ kadrolarına eleman temin ettikleri, lojistik destek sağladıkları gerekçesiyle Ağrı merkez ve Doğubayazıt’da operasyon yapıldı. Doğubayazıt ve diğer ilçelerde gerçekleştirilen molotoflu, taşlı saldırıları organize ettikleri, bölücü terör örgütünün 12 Eylül 2010 günü yapılan referandumu boykot kararının uygulanması amacıyla halk üzerinde baskı uyguladıkları saptanan 8 kişi yakalanarak gözaltına alındı. Ayrıca Doğubayazıt İlçesi’nde geçen 25 Ocak günü emniyet güçlerine yönelik molotoflu, taşlı ve havai fişekli saldırı gerçekleştiren 3 kişinin evlerinde arama yapıldı. Şüphelilerin evlerinde yapılan aramalarda 1 el yapımı tabanca ve mermi, örgütsel dokümanlar, bilgisayarlar ve aparatları, CD ve hardiskler ele geçirildi. 3 şüpheli de gözaltına alındı.

  Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nce yürütülen soruşturmada yakalanan R.G., S.T., M.N.K., A.A., H.B., M.B., S.O., E.S., A.B., S.Ö. ve İ.T., ’terör örgütüne üye olmak, propaganda yapmak, kamu malına zarar vermek, görevi yaptırmamak için direnmek’ suçlarından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı