GeriGündem Ağrı, Erzurum, Muş’ta 723 köy yolu kapalı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  1
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ağrı, Erzurum, Muş’ta 723 köy yolu kapalı

DOĞU Anadolu Bölgesi'nde iki günden beri aralıklarla devam eden kar yağışı ve tipi hayatı olumsuz yönde etkiledi. Kar ve tipi yüzünden Ağrı, Erzurum ve Muş’ta 723 köyün merkezlerle ulaşım bağlantısı kesildi.

Balkanlar üzerinden gelen kar yağışı Ağrı, Erzurum, Kars, Muş ve Ardahan’da etkili oldu. Yüksek kesimlerde yarım metreyi bulan kar kalınlığı ve tipi nedeniyle şehirlerarası ulaşım önemli ölçüde aksadı. Ağrı’da 353, Erzurum’da 300, Muş’ta ise 70 kadar köyün yolu kar ve tipi nedeniyle kapandı. Özel İdare Müdürlüğü bünyesindeki ekipler, köy yollarını açmak için çalışmalara başladı. Karayolları ekipleri ise şehirlerarası yolları sürekli ulaşıma açık tutmak için temizleme ve tuzlama çalışması yapıyor.

Meteoroloji Bölge Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, kar kalınlıkları Ardahan’da 5, Erzurum’da 9, Kars’ta 12, Ağrı’da 17, Muş’ta 18 santime ulaştı. Gecenin en düşük sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Erzurum, Kars, Ardahan’da 3, Ağrı ve Muş’ta 1 derece olarak ölçüldü. Balkanlar üzerinden gelen yağışlı havanın etkisini önümüzdeki günlerde de sürdürmesi bekleniyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle