Gündem Haberleri

  Ağrı artık MOBESE ile gözetlenecek

  AĞRI, (DHA)
  15.12.2009 - 11:30 | Son Güncelleme:

  AĞRI’da bir süre önce kurulumuna başlanan Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (MOBESE) faaliyete geçti. Emniyet Müdürü Naci Kuru, “MOBESE, suçlularla mücadelede elimizi güçlendirdi. Suçun işlenmeden önce engellenmesine bu sistem önemli katkı sağlayacak” dedi.

  Ağrı kent merkezinin 12 noktadan 30 kamera ile izleneceğine dikkat çeken Emniyet Müdürü Naci Kuru, MOBESE sayesinde artık suçluların bulunması ve suçun önlemesinde etkili bir mücadele yürütüleceğini söyledi. Emniyet Müdürlüğü bünyesinde kurulan MOBESE Kontrol Merkezi'nde 12 personelin görev yaptığını anlatan Naci Kuru, “Görevli personelimiz, kameralarla görüntüyü yakınlaştırıp inceleyebiliyorlar. Kamera görüntüleri dijital ortamda kayıt ediliyor. Kayıtlar daha sonra izlenebiliyor” dedi.

  Merkezde çalışanların dikkatinin çok önemli olduğunu belirten Naci Kuru, “Televizyon seyreder gibi bakmamaları gerekir. Hareketli, sabit ve plaka tanıma sistemi olan kameralarla görüntü alınıyor. Trafiğin bazı caddelerde yoğunlaşması da sistem sayesinde önlenmiş olacak” diye konuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı