GeriGündem Ağırtan ve Kırık Kalpler Kemancı'da
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ağırtan ve Kırık Kalpler Kemancı'da

İstanbullu rock müzik tutkunlarının buluşma noktalarından Taksim Kemancı'da düzenlenen Rock'n Dark konserleri devam ediyor. Bu kapsamda 1 Nisan'da Tibet Ağırtan ve Kırık Kalpler ile Pin Up'un konseri var. Konser saat 22:00'de başlıyor. Grup, Vokal ve gitarda Tibet Ağırtan, gitarda Tanju Eren ve Korhan Karusagi ile basta Batur Yurtsever'den oluşuyor.

Chuck Berry’den Prince’e kadar cover yaptı, bestelerini çaldı. 1950’lerden günümüze Rock’n Roll ruhunu, sahne şovları, emprovizasyon ve modern anlayışla harmanladı.

Canlı müzik mekanları, konserler ve partilerde kendi seyircisini yaratarak bir “Live Act” olarak tanındı.

Pin-up ise 2001'de, Ayşegül Esen ve Özlem Gündoğmuş' un bir araya gelmesiyle kuruldu.Yaş ortalaması 21 olan Pin-up, Türk rock müziğindeki kadın müzisyen eksikliğini doldurmak amacıyla genç dinleycilere yönelip öncelikli olarak underground tarzlara eğildi. Bugüne kadar pek çok festival, üniversite şenliği, parti, bar ve organizasyonda yer alan Pin-up, son

olarak Park Orman 'da ünlü İngiliz topluluk Placebo'nun sahne aldığı dünyaca ünlü müzik ve dans festivali Creamfields'ta, ve rock müziğin devi Uriah Heep'in sahne aldığı Rock N Harley Festivali'nde kendi besteleriyle dinleyicileriyle buluştu.

Topluluk vokalde Ilgın, gitarda Ayşegül ve Ezgi, davulda Özlem'Den oluşuyor.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle