Gündem Haberleri

  Ağca'ya Hollywood'tan film teklifi

  A.A.
  17.01.2006 - 18:53 | Son Güncelleme:

  İtalya'da yayımlanan haftalık magazin dergilerinden Gente, Mehmet Ali Ağca'nın 8 milyon dolar karşılığında bir film çevirmek için Hollywood'la pazarlık etmekte olduğunu ileri sürdü.

  Derginin piyasaya yarın sürülecek sayısında yer alan haberde, ”Ortalıklarda görünmeyen Ağca kayıp. Zira 8 milyon dolar kazanacağı bir film için Hollywood'la pazarlık halinde” denildi. Haberde, Hollywood yetkililerinin avukat Mustafa Demirbağ'a filmle ilgili pazarlıklar çerçevesinde 500 bin dolarlık kaparo verdiği, Ağca'nın da gelecek günlerde film çekimi için Meksika'ya gideceği iddialarına da yer verildi.

  Haberde, çevrilecek filmin, 13 Mayıs 1981'de Papa İkinci Jean Paul'e suikast girişimini konu alacağına işaret edilerek şöyle denildi: “Eski bozkurtun bu filmde rol alabilmesi için yeni kurallara uyması gerekecek: Her şeyden önce, yargıyla tekrar başını derde sokmaması için özen göstermek durumunda. Ardından da sözleşme gereği, çekim ekibinin karşısına çıkarak, 13 Mayıs 1981'de Papa İkinci Jean Paul'e suikast girişimi de dahil olmak üzere tüm sırlarını ifşa edecek.”

  Haberde, “Ağca'nın koruması” olarak nitelenen Haydar Mengi'nin ise Gente'ye verdiği özel demeçte, “Ağca'nın hayatı tehlikede. Onu susturmak için tek çare onu öldürmek. Bana göre kurtulabilmesi, ancak olabildiğince fazla kişiye konuşması durumunda mümkün” dediği de belirtildi.

  Dergide, Ağca'nın ortalıklarda görünmemesinin nedeni de Hollywood'la sürmekte olan pazarlıklara bağlanarak şöyle denildi: “Papa'ya yönelik suikast girişiminin tetikçisinin halen ortalıktan kaybolmuş durumda olmasının sebebi de, film çerçevesindeki pazarlıklarla ilgili bir konu. Çünkü kimseye demeç vermemesi, çehresini halktan saklayarak ortalıklarda görünmemesi de pazarlığın koşulları arasında. Bunların ihlali durumunda, cezai yaptırımlar öngörülmüş bulunuyor.”

  Ağca'nın pazarlık nedeniyle, bir televizyondan gelen 600 bin dolarlık söyleşi önerisini de geri çevirdiği ifade edilen haberde, şu iddialar da öne çıkarıldı: “Film teklifiyle ilgili olarak, Ağca'nın avukatı Mustafa Demirbağ'a 500 bin dolarlık bir ön ödeme yapılmış olduğu da söyleniyor. İddiaya göre, eski terörist, filmin bazı sahnelerinin çekileceği Meksika'ya gitme hazırlığında. Bu sayede film çekimlerinin, ABD'deki kamuoyunun bir bölümünün olası tepkilerinden korunması hedefleniyor. Ağca, film görüşmeleri nedeniyle, 600 bin dolar kazanabileceği televizyon söyleşisini de son anda iptal etti.”
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı