Gündem Haberleri

  Ağca'nın yeniden cezaevine konulması protesto edildi

  A.A.
  21.01.2006 - 14:45 | Son Güncelleme:

  Mehmet Ali Ağca'nın kardeşi Adnan Ağca'nın da aralarında bulunduğu bir grup, Ağca'nın konulduğu Kartal H Tipi Cezaevi önünde pankartlarla protesto gösterisi yaptı.

  Kartal H Tipi Cezaevi'nin önüne gelen grup, “Yargı medyanın oyuncağı mı oldu? En büyük terörist Dursun Karataş, Apo burada, Karataş nerede?”, “Adaletin kılıcının tek tarafı kesiyor, basının çift tarafı kesiyor” ve “Çifte standarda hayır” yazılı pankartlar açtı.
  Burada basın mensuplarına açıklama yapan Adnan Ağca, “kardeşinin 27 yıl sonra özgürlüğüne kavuştuğunu” ifade ederek, her şeyin Türk milletinin gözü önünde olduğunu söyledi. Adnan Ağca, “Hakim ve savcılarımız çok büyük tehdit ve baskı altındadırlar. Bizzat bakanlığın kendisi tarafından tehdit edilmektedirler” dedi.
  “Türk milletinin Mehmet Ali Ağca'nın cezaevinde ölmesine asla müsaade etmeyeceğini” savunan Adnan Ağca, “Kardeşimi Vatikan mesih ilan etmiştir. Kardeşim mesihtir, mehdidir. İster inanın, ister inanmayın, hayatını, ülküsünü, memleketine, milletine adamıştır” diye konuştu.
  Cezaevinden çıktıktan sonra 3 gün Mehmet Ali Ağca ile birlikte kaldığını, ancak dünden itibaren görüşemediğini dile getiren Adnan Ağca, “Kardeşim özgür kaldığı için çok sevinçliydi. Bu kararı beklemiyordu. Yeni bir İncil yazıyordu” dedi.
  Adnan Ağca, basın mensuplarının sorusu üzerine, “Kardeşinin kaldığı evin, kendilerini seven bir Anadolu insanına, Trakya göçmenine ait olduğunu” söyledi.

  -“HUKUKİ GİRİŞİMDE BULUNACAĞIZ”-

  Tahliye kararının bozulmasına karşı hukuki girişimlerde bulunacaklarını ifade eden Adnan Ağca, “Ancak hakim ve savcılarımız hakkında, 'görevden alınacak, soruşturma var' deniliyor. Hangi savcı, adaletin hakimleri bu işin üzerine gidebilir? Takdirinize bırakıyorum” dedi.
  Adnan Ağca, adaletin er ya da geç tecelli edeceğine inandıklarını da söyledi.
  Bir başka soru üzerine, “kardeşinin yakalanmadığını, kendisinin teslim olduğunu” öne süren Adnan Ağca, “Böyle bir karar alınırsa teslim olacağını söylemişti. Evde hazır polisleri bekliyordu” diye konuştu.
  Adnan Ağca, “Mehmet Ali Ağca cezaevinden çıktıktan sonra neler yaptı” şeklindeki soru üzerine de Ağca'nın cezaevinden çıktığında ilk önce biraz zorlandığını anlatarak, “İlk defa porselen tabakta yemek yediğini, ilk defa yağmuru hissettiğini, ilk defa özgür ortamda gazete okuyup, televizyon seyrettiğini, ilk defa baskı hissetmeden duş yaptığını' söylüyordu. Annemle, çocuklarımla görüşemedi” dedi.
  Açıklamanın ardından tekbir getiren gruptakiler, daha sonra cezaevi önünden ayrıldılar.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı