Gündem Haberleri

  Ağar: Türkiye Orta Doğu’nun harem ağası oldu

  ANKA
  05.08.2006 - 17:39 | Son Güncelleme:

  DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Türkiye’nin mevcut iktidar yüzünden dikkate alınmayan bir ülke haline geldiğini belirterek, “Türkiye Orta Doğu’nun harem ağası olmuştur” dedi.

  DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, yaptığı yazılı açıklamada Türkiye’nin kaptanı olmayan bir gemi gibi sorunların dalgalı sularında sürüklendiğini belirtti. “Ufuksuz iktidar, Türkiye’nin kudretini yönetemiyor, avantajlarını değerlendiremiyor” diyen Ağar, on sene öncesinde bile bir dünya ülkesi olan, karar ve tutumları küresel hareketleri etkileyen Türkiye’nin bugün sınırların arkasına gömülmüş durumda olduğunu ileri sürdü.

  Ağar, “Millete üzüntü ifade etmekle Orta Doğu’daki kan ve ateş durmuyor. Konumu, birikimi, ilişkileri itibariyle çözüm için en anlamlı rolü oynayabilecek Türkiye, bu iktidarın basiretsizliği nedeniyle Orta Doğu’nun harem ağası olmuştur, dikkate alınmayan bir ülke haline gelmiştir” dedi.

  İktidarın, dört yılda ülke borçlarını bir misli arttırdığını söyleyen Ağar, “İktidar sıcak paranın sahte cennetinde milleti de büyük ölçüde borçlu hale getirmiştir” diye belirtti.

  Ağar ayrıca, “Yürekler yandığında terörle mücadele için büyük sözler veren iktidar, üç gün sonra sözlerini unutmuş, parmağını dahi kımıldatmamıştır” dedi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı