Gündem Haberleri

  Ağar: Irak, Türkiye’ye hasım olamaz

  BORDEAUX, (DHA)
  26.10.2007 - 17:10 | Son Güncelleme:

  FRANSA'da dün akşam oynan Bordeaux- Galatasaray maçını izleyen DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Irak'ın Türkiye'ye hasım olamayacağını söyledi.Bugün yaşananların bir günde meydana gelebilecek olaylar olmadığını belirten Ağar, şunları söyledi:

  “Türkiye, büyüklüğü, önemi ve gelecekte dünyada oynayacağı rol açısından sükunet, akıl ve soğukkanlılıkla meseleyi çözebilme yeteneğine sahip bir ülkedir. Böylesine acı ve kaldırılması güç olan olayların devamı toplumda çok derin yaralara sebebiyet verir.”

  Örgütü katılımın önünü kesmek gerektiğine dikkat çeken Ağar, sözlerini şöyle sürdürdü:

  “Türkiye kendi içindeki meseleyi kendi çözecek gücü ve kabiliyete sahiptir. Türkiye, Irak dahil olmak üzere etrafında varolan ülkelerle kendi önderliğinde bir siyasi, ekonomik ve kültürel işbirliği alanı yaratmalıdır. Irak, Türkiye’ye rakip olamaz. Ancak Türkiye’nin önderliğinde Türkiye’nin çizgisini takip eden ülkeler olabilir. Onlar Türkiye’ye hasım olamaz. Zor bir dönem. Türkiye’nin iç bütünlüğünü muhafaza etmek önemli. Türkiye, bir takım olaylar bahane edilerek iç bütünlüğü sarsıcı tarzdaki gelişmelerin önünü tıkamalıdır.”

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı