Gündem Haberleri

  Ağar: Bilboardlarla terörle mücadele olmaz

  ANKA
  03.07.2007 - 15:52 | Son Güncelleme:

  DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Polatlı’da partisinin seçim bürosunun ziyaretinde terörle mücadele konusunda AKP’yi hedef aldı. Terörle mücadelenin yürek işi olduğunu belirten Ağar, “Bilboardla terörle mücadele olmaz” dedi. Ağar, Demokrat Parti'nin seçim beyannamesinde yer alan başörtüsü konusunda ise “Başörtüsü üzerinden milletin bölünmesine izin veremem” diye konuştu.

  DP Genel Başkanı Mehmet Ağar, Ankara’nın Polatlı ilçesinde partisinin seçim bürosunu ziyaret etti. Partilileri ve vatandaşları Ankara birinci bölge milletvekilli adaylarıyla birlikte selamlayan Ağar, seçim bürosu önünde vatandaşlara hitap etti.

  Polatlı’nın il olmayı hak etmiş büyük bir ilçe olduğunu ifade eden Ağar, DP iktidarında Polatlı’yı il yapacakları sözünü verdi. Polatlı diyence akla buğday, tahıl, çiftçi, köylü ve esnafın geldiğini kaydeden Ağar, bir kez daha çiftçiye yeşil mazot vaadinde bulundu. Diğer siyasi partileri sadece seçim zamanı çiftçiyi hatırlamasını eleştiren Ağar, “4.5 yıl geçti. Akılda kalan pahalı mazot pahalı gübre ve icraya giden çiftçidir. Polatlı’nın her yerine söyleyin DP geliyor. Hiç kimse borcum ne olacak diye düşünmesin. Biz seçimden seçime gelenlerden değiliz. Yeşil mazot diye diye geliyoruz. Kimse mazot üzeriden siyaset yapmasın” diye konuştu.

  AKP’nin seçim öncesi çiftçiye “Biz gidersek aldığınız kredilerin faizleri artar” dediğini hatırlatan Ağar, “Bu devlet babanızın çiftliği mi? Kimse merak etmesin faizler daha da düşecek. Demokrat Parti Bağ-Kur borucunu ödeyemeyen küçük esnafın yanında olacak” dedi.

  TERÖRSÜZ BİR TÜRKİYE İNŞA EDECEĞİZ

  Konuşmasında terörle mücadele konusuna da değinen Mehmet Ağar, Türkiye’de huzuru ve güveni sağlayacaklarını söyledi. “Hiçbir yerde anaların gözyaşı olmayacak” diyen Ağar, terörle mücadele konusunda AKP’yi eleştirdi. Ağar, “Bilboardla terörle mücadele edilmez. Terörle mücadele, tecrübe, yürek işidir. Bütün bu ateşten çemberleri geçmiş biri olarak söylüyorum. Terörsüz bir Türkiye inşa edeceğiz” dedi.

  AKP’YE BAŞÖRTÜSÜ ELEŞTİRİSİ

  Ağar, partisinin dün açıklan seçim beyannamesinde de yer alan başörtüsü konusuna da değindi. 20 yıldır başörtüsü diye gezenlerin bugün bu konunun kenarından geçtiğini belirten Ağar, şöyle konuştu:

  “Başörtüsü üzerinden milletin bölünmesine izin vermem. Başörtülü ile başörtüsüz arasına nifak sokmak Türkiye’ye yapılacak en büyük kötülüktür. Türkiye’de siyaseten bölen düşüncelere karşıyız. Herkes farklı olabilir ama Türkiye Cumhuriyeti bayrağı altında herkes güven ve huzur içinde yaşayacak.”

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı