Gündem Haberleri

  Ağar: Başbakan'ın gücü yetiyorsa terörü konuşalım

  Arzu ÇETİK/İZMİR, (DHA)
  18.07.2007 - 12:52 | Son Güncelleme:

  DEMOKRAT Parti (DP) Genel Başkanı Mehmet Ağar, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı istediği televizyon kanalında Türkiye'deki terör meselesini tartışmaya çağırdı. Ağar, “Başbakan'ın terörü tartışmaya bizimle gücü, bilgisi yeter mi acaba? Gücü yetiyorsa buyursun” dedi.

  Denizli mitinginin ardından dün gece İzmir'e gelen Mehmet Ağar, bu sabah Bornova Eski Çarşı'da esnaf ve partililerle bir araya geldi. Çarşıdaki dükkanlara tek tek girerek, esnafla tokalaşıp sohbet eden Ağar'a özellikle kadınlar yoğun ilgi gösterdi. Ağar, vatandaşlarla fotoğraf çektirdi. Ağar, partinin çarşı içindeki seçim bürosunda da gazetecilerin sorularını yanıtladı. Gazetecilerin, terörle mücadele konusunda Başbakan Erdoğan'ın kendisini eleştirmesi ile ilgili yöneltilen soruyu yanıtlayan Ağar, Başbakan'ı televizyon kanalında terörü tartışmaya çağırdı. Ağar, “Başbakana bir çağrım var. Alsın bütün danışmanlarını gelsin. Ben tek başımayım. İstediği televizyon istediği meydanda tartışalım bakalım terörü. Başbakanın terörü tartışmaya bizimle gücü, bilgisi yeter mi acaba? Başbakan Türkiye'de hayal satmakla meşguldur. Gerçeklerden kilometrelerce uzaktadır. Hayal satışlarının sonu gelmiştir. Gücü yetiyorsa buyursun. Her televizyon var. 3 gün de zaman var” dedi.

  ‘SİYASETTE SÖYLEYECEK SÖZ ARIYOR’

  DP Lideri Ağar, Başbakan Erdoğan'ın tek başına iktidar olamadıkları taktirde siyaseti bırakacağı açıklamasını seçimlere birkaç gün kala yapmasına ilişkin olarak da “Siyasette söyleyecek söz arıyor. Çiftçiye, emekliye, KOBİ'lere, esnafa, işsizlere, elinde üniversite diplomasıyla ortada gezen genç çocuklarımıza sözün yok. Türkiye'nin terör meselesinde çözümün yok, dış politikadaki itibarı sağlamakta ağırlığın yok. Oturup böyle ipe sapa gelmez sözlerle siyaset gündemi yaratmaya çalışıyor. Türkiye'nin çözülecek problemleri için 4.5 senede ne yaptın? Seçim dönemine gelirken her hükümet millete hesap verir. Parlak billboardlar, Türkiye'nin her yerinde milletin gözüne sokarcasına, bina giydirmeler fotoğraflar, onlar bunlar. Türk tarihinin en aşırı para harcardığı bir seçim. Önce sen bunların hesabını ver. Değirmenin suyu nereden? Milletin kafasını başka yerlere taşımaya çalışma. Milletin bunlara karnı tok. Bu hesap vermekten kaçan bir siyasetin panik halidir” diye konuştu. “Başbakan Erdoğan'ın bu sözünü yerine getireceğine inanıyor musunuz?” sorusuna Ağar, “Benim meselem değil. Başbakan bugüne kadar millete verdiği sözleri keşke yerine getirseydi” diye cevap verdi.

  ‘BU FİLM TEKRAR SEYREDİLMEZ’

  Ağar, Türkiye'nin de büyük ve önemli meselelerini çözeceklerini inandıklarını ifade ederek, “Geçen 4.5 yıllık sürede AKP- CHP kutuplaşmasının ülkeyi ne ölçüde tehlikelere götürdüğü açıkça görüldü. Millet 4.5 yıl daha bu filmi seyretmeyecek. Önümüzdeki seçim Türkiye'ye yeni ufuk, vizyon açacak, yeniden işin, aşın, icraatın, millet dertlerinin çarelerinin bulunduğu bir dönem olacak. Bu çaresizliği kıran, çareyi var eden DP iktidarı olacak” dedi.

  ‘VATANDAŞIN ŞUURUNDA KARŞILIK BULACAĞIZ’

  Türkiye'de seçim döneminde DP dışındaki parti ve genel başkanlarının birbirlerine haraket ve ağır sözlerle zaman geçirdiğini, hiçbir meselede çözüm ortaya koymadığını ileri süren Ağar, “DP kadroları, adayları bütün televizyon programlarında görüldüğü gibi Türkiye'nin meselelerine hakim. Seçim dönemi boyunca bütün bu ucuz polemiklerin, hakaret ve kavga çerçevesi dışında, sadece ülke meseleleriyle ilgilenen ve çözümleri ortaya koyan parti olmanın grururunu taşıyoruz. Vatandaşın şuurunda büyük karşılık bulacağını görüyoruz. Bundan rahatsızlık duyanlar var. Kendi kendilerine bir yerlerde hükümet, koalisyon modelleri vardır. Bunun son 15 günde DP'nin olağanüstü çabası, milletin yüksek desteğiyle kırıldığı görülmüştür. Ama buna rağmen son güne kadar uğraşacaklardır. Milletle kim uğraşırsa uğraşsın başedemez” dedi.

  Ağar, DP'nin Şanlıurfa birinci sıra milletvekili adayı Sedat Edip Bucak'ın da hapis cezasına çarptırılması ile ilgili soruya, “Mahkeme kararının değerlendirmesi yapılmaz. Hukuk ne derse o olur” diye cevap verdi.

   

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı