Gündem Haberleri

  Ağaç kesti makam gitti

  Ahmet ACAR, DHA
  27.10.2005 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Okul bahçesindeki 10 kara selviyi kesip, para karşılığı satan Demre Çok Programlı Lisesi Müdürü Bülent Günay görevden alındı, aynı okula öğretmen olarak atandı. 2 müdür yardımcısı da ceza aldı.

  ANTALYA’da Demre Çok Programlı Lisesi’nin bahçesindeki 10 kara selvinin geçen yılbaşı tatilinde kesilmesi, müdür ve müdür yardımcılarını yerinden etti. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından yaptırılan teftişten sonra okul müdürü Bülent Günay, görevinden alındığı aynı okulda öğretmenlik yapıyor. Görevlerinden uzaklaştırılan iki müdür yardımcısı da ceza aldı. Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü Teftiş Kurulu Başkanı Emin Uyanık, okul müdürünün ağaçları kestirmiş olduğunu doğrularken, ‘O şekilde kesilemez. İlçe Tarım Müdürlüğü’ne başvurup tespit yaptırması gerekirdi’ diye tepki gösterdi.

  TANIĞIM, SUSAMAZDIM

  Ağaçların okul müdürü tarafından, yan taraftaki seranın sahibi Alaattin Karagedik’e kestirilip 150 milyon lira karşılığında satıldığını raporla ortaya çıkarınca gördüğü baskı sonucu istifa eden Müdür Yardımcısı Hatice Yıldırım ise şunları söyledi: ‘Ben o okulun yanındaki evde büyüdüm. Bahçenin yeşillendirilmesi için yıllarca uğraş verildiğinin en yakın tanığıyım. Susamazdım. Çünkü o ağaçlar devletin, o ağaçlar gelecek nesillerin. Koruyup sahip çıkmak görevimdir.’
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı