Gündem Haberleri

  Ağabey tecavüzünde kız kardeşler ifade değiştirdi

  Teslime TOSUN/ANTALYA, (DHA)
  22.12.2009 - 18:29 | Son Güncelleme:

  ANTALYA'da ağabeyinin tecavüzü sonucu hamile kaldığı öne sürülen 14 yaşındaki D.S., Antalya 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde bugün görülen ilk duruşmada ifade değiştirerek iftira attığını söyledi.

  Ağabeyi 24 yaşındaki Ç.C.U.'nun tecavüzü sonucu hamile kaldığını öne süren D.S.'ye annesi ve teyzesi tarafından yapılan bir iğne ile çocuğunun düşürtülmesi olayının davası bugün başladı. Ağabey hakkında savcılık 8 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası talep ederken, bugün görülen ilk duruşmada D.S. ve ablası G.S. ifade değiştirdi. Ağlayarak ifade veren D.S. daha önce savcılıkta ve mahkemede verdiği ifadeleri tamamen redderek, şunları anlattı:
  “Ben olay tarihinden önce evden kaçmış ve 3 gün evime gelmemiştim. Bu sırada tanıştığım 1 günlük ilişkim olan Ahmet isimli birisiyle bira içtim ve onunla birlikte oldum. Sonra hamile kalmışım. Ailemin yanına dönünce söyleyemedim. Sonra ablam durumumu anladı. Kimin yaptığını sordu bende ağabeyimin yaptığını söyledim. Çünkü biz de aşiret var. ‘Töre' var ve ağabeyime benim evden kaçmam dolayısıyla sürekli telefon geliyordu ve eşinden ayrılan ablamla benim öldürmemizi istiyorlardı.”

  Hakim Mustafa Zeki Söğüt'ün, “Hangi akrabalarınız?" sorusuna D.S., “Suriye’de yaşayan babamın akrabaları” cevabını verdi. 6.5 aylık bebeği kendisinin olaydan sonra büyük üzüntü duyarak intihara teşebbüs ettiği için düştüğünü ileri süren D.S., şöyle dedi:
  “Ben 27 ilaç içtim. Sürekli kusuyordum. Sancım tuttu. Ameliyat için Antalya’ya gelen teyzemde ağrımın kesilmesi için bir iğne yaptı. Ondan sonra çocuk düştü.”

  Tecavüzle suçlanan ağabey Ç.C.U. ise, kız kardeşlerinin iftirasına maruz kaldığını belirterek, “Töre gereği kızkardeşlerimi öldürmem isteniyordu. Bunun için bana iftira atmış olabilirler. Ben kesinlikle kızkardeşime tecavüz etmedim” diye konuştu.

  Olayı ihbar eden abla G.S. de yine gözyaşları içinde ağabeyine iftira attığını söyledi. Davada 6.5 aylık bebeği iğne vurarak düşürttüğü ileri sürülen 72 yaşındaki teyze S.T. duruşmaya katılmadı. Duruşmada hazır bulunan 59 yaşındaki anne A.E. gözyaşları içinde hiçbir şeyden haberi olmadığını söyledi. Duruşma diğer tanıkların dinlenmesi için ağabey Ç.C.U.’nun tahliye talebi reddedilerek 19 Şubat tarihine ertelendi.

  Antalya'da yaşayan D.S, Suriye vatandaşı ağabeyi Ç.C.U'nun tecavüzüne uğradığını ve hamile kaldığını iddia etmiş, durumu anlattığı annesi A.E. ve teyzesi S.T.'nın vurdukları iğneyle düşük yapmıştı. Ölen bebeği boş bir arsaya gömen anne ve teyze, 22 yaşındaki abla G.S.'nin durumu öğrenip geçen Temmuz ayında polise başvurmasıyla yakalanmış, kaçan tecavüzcü ağabey bir süre sonra teslim olmuştu. Ağabey Ç.C.U., tutuklanmıştı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı