Gündem Haberleri

  Ağabey kurbanı toprağa verildi

  Mehmet BULUT- Zeki GÜNAY/GAZİANTEP, (DHA)
  07.10.2011 - 12:52 | Son Güncelleme:

  GAZİANTEP’te travesti olduğu gerekçesiyle ağabeyi 27 yaşındaki F.Ç. tarafından hastanede öldürülen 24 yaşındaki R.Ç.’in cenazesi ailesi tarafından kabul edilmeyince belediye görevlileri tarafından kimsesizler mezarlığında toprağa verdi.

  Ağabey F.Ç.ise polise verdiği ifadesinde, ’mahalle baskısı’ yüzünden kardeşini öldürmek zorunda kaldığını ileri sürdü.

  Kilis nüfusuna kayıtlı olan R.Ç. ve ağabeyi F.Ç., birlikte restoranlarda garsonluk yapıyordu. Ancak çalıştığı birkaç işyerinden R.Ç.cinsel tercihi nedeniyle işten çıkarılınca, ağabeyi de kendisiyle işten birlikte ayrıldı. R.Ç. 1 yıl önce evlenen ağabeyi F.Ç. ile birlikte aynı evde yaşarken, iki kardeş minibüs ile seyyar overlokçuluk yapmaya başladı. Ancak, 6 ay önce R.Ç.otomobilde bir erkek ile ilişkiye girerken yakalanınca ağabeyinin yanından ayrılarak yaşamını tek başına sürdürmeye başladı. İlk dönemlerde kardeşine sürekli sahip çıkarak destek olan F.Ç., iddiaya göre R.Ç.’nin kadın kıyafetleri giymesi ve çevre baskıları nedeniyle eleştirmeye başladı.

  AYAĞI KIRILDI HASTANEYE YATTI

  Ağabeyinden ayrı yaşamaya başlayan R.Ç., birkaç gün önce kentte eşcinsellerin buluştuğu parkta düşerek ayağını kırdı ve Avukat Cengiz Gökçek Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. R.Ç.’nin durumunu haber vermek için aradığı kız kardeşi de ağabeyi F.Ç.'ye olayı anlattı.

  F.Ç. dün akşam saat 19.00 sıralarında, kardeşinin tedavi olduğu hastaneye gitti. Ziyaretçi gibi hastaneye giren F.Ç., iddiaya göre kardeşinin kadın kıyafetiyle yattığını görünce odadakileri dışarı çıkartıp, tabancayla 3 el ateş ederek öldürdü ve ardından silahıyla polise teslim oldu. Eşi 3 aylık hamile olduğu belirtilen şüpheli F.Ç., polisteki sorgusunda tabancayı bir kamyoncudan aldığını ve kardeşiyle ilgili çevresinden gördüğü ’mahalle baskısı’ nedeniyle cinayeti işlediğini belirterek pişman olduğunu söyledi.

  AİLESİ CENAZEYİ KABUL ETMEDİ

  Avukat Cengiz Gökçek Hastanesi’nde otopsisi yapılan R.Ç.'nin cenazesi ailesine teslim edilmek istendi. Ancak, Kilis’in Musabeyli İlçesi’ne bağlı Tahtalı Karadut Köyü’ndeki yakınları cenazeyi kabul etmedi.

  Bunun üzerine Cumhuriyet Savcısı’nın talimatıyla cenaze Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü görevlileri tarafından alınarak Asri Mezarlığa götürüldü. Burada yıkanan cenaze, 6 görevli ve mezarlık imamı tarafından kimsesizler mezarlığına defnedildi.


  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı