GeriGündem Ağ bilgiişleminde yeni yönelimler
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Ağ bilgiişleminde yeni yönelimler

Bilgisayar sektörünün yönelimlerini belirleyen şirketlerinden biri olan Sun Microsystems, üç ayda bir gerçekleştirdiği ‘Network Computing’ etkinliğinin sonuncusunda, bilgi işlemin basitleştirilmesine yönelik bir çağrı yaparak ağ teknolojilerinin bilgiişlem vizyonuna getirdiği yeni açılımları masaya yatırdı.

Java teknolojisinin yaratıcısı, önde gelen savunucusu ve ağ tabanlı bilgiişlem teknolojileri dünyasının çalışkan şirketlerinden Sun Microsystems, ‘kullandıkça öde’ yaklaşımlı Sun Grid yapısına ilişkin duyurularda bulundu. Sun’ın basitleştirilmiş bilgiişleme yönelik çalışmaları ve müşterilerin ağ hizmetlerinin gücünden hemen yararlanmalarını sağlayan yeni yaklaşımı, ‘ihtiyaç duyulduğu zaman, ihtiyaç duyulan kadar kullanma’ imkanı veriyor. Bu yaklaşımla, 1 saatlik CPU kullanımı sadece 1 dolar fiyatlamayla müşterilere sunuluyor.

BAYLMIK

Öte yandan Sun, üyelik sistemine dayalı Java Enterprise System stratejisini pazar tarafından talep edilen yeni bir dizi yazılımla da genişletti. Bu kapsamda duyurulan yazılım paketleri kimlik yönetimi, uygulama platform servisleri, sistem sürekliliği ve kurumsal iletişim oldu. Sun ayrıca, orta ölçekli kurumların Web hizmetlerini sunmalarını sağlayacak daha kolay sahip olunabilen ve uygulanabilen Web hizmetleri yazılımlarını da duyurdu. Java System Web Infrastructure adı verilen bu yazılımlar, Sun’ın orta ölçekli kurumların yer aldığı pazara yönelik çalışmalarının odak noktasını oluşturuyor. Java Enterprise System, kullanıcıları ücretsiz olarak versiyon yükseltiminden yararlanabiliyor. Java Enterprise System 3 yazılımının üyeği ise çalışan başına yıllık 140 dolar olarak belirlenmiş bulunuyor.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle