Gündem Haberleri

  Afyonkarahisar'da tankerde yangın

  A.A
  19.08.2009 - 14:36 | Son Güncelleme:

  Afyonkarahisar-Kütahya kara yolu duble yol çalışmalarında kullanılan asfalt tankeri, yandı.

  Afyonkarahisar-Kütahya kara yolunun 23. kilometresinde duble yol çalışmalarında kullanılan, park halindeki 06 BJ 327 plakalı asfalt yüklü tanker, arka kısmındaki asfalt ısıtıcısı çalıştığı sırada alev aldı.

  Isıtıcının deposundaki mazota sıçramasıyla kısa sürede tankerin tamamına yayılan alevler, Afyonkarahisar ve çevre belde belediyelerinden gelen itfaiye ekiplerince uzun süren uğraşlar sonucu söndürüldü.

  Tankerin patlama ihtimali nedeniyle Afyonkarahisar-Kütahya kara yolunda ulaşım, bir süre tek şeritten sağlandı.

  Yol yapımını üstlenen şirketin yetkilisi Nejat Akbulut, tankerdeki asfalt sıcak durması gerektiği için arka kısmında bulunan ısıtıcının çalışır durumunda olduğunu, bu sırada yangın çıktığını söyledi.

  Yangını ilk önce kendilerinin iş makineleriyle toprak atarak söndürmeye çalıştıklarını, başaramayınca itfaiyeden yardım istediklerini bildiren Akbulut, şöyle konuştu:

  “Ekibimiz yol çalışmalarını yaptığı sırada tanker, arka kısmındaki ısıtıcıdan alev almış. Mazot olduğu için müdahale ettik ama söndüremedik. İtfaiyeden yardım istedik, onlar yetişinceye kadar bir kısmı yandı. İtfaiye ekipleri yangını tamamen söndürdü. Herhangi bir tehlike söz konusu değil.”

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı