Gündem Haberleri

  Afyonkarahisar’da ilk ders: Bomba

  Murat ARISOY / DHA
  11.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Afyonkarahisar’da 25 askerin şehit düştüğü patlamanın meydana geldiği Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nın hemen yanındaki Ataköy İlköğretim Okulu’nda birinci sınıf öğrencileri uyum eğitimine başladı.

  Ancak veliler büyük tedirginlik yaşıyor. Patlama nedeniyle kapı, pencere ve duvarları hasar gören okulda, ana sınıfı ile birinci sınıflar eğitim-öğretime başladı. Minik öğrencilere anne ve babaları da okulun ilk gününde eşlik etti. Ataköy İlköğretim Okulu Müdürü Birol Karabulut, sınıfların ve öğretmenlerin belirleneceği kura çekimi öncesinde öğrenci ve velileri etrafa saçılan bombalar konusunda uyardı. Bölgeye saçılan bombaların fotoğraflarının camlara asılı olduğu okulda Karabulut, “Mühimmat deposunda patlayan bombalar var. Çok sayıda bomba etrafa saçılmış durumda. Çocuklara biz gerekli uyarıları yapacağız. Veli olarak sizler de çocuklarınızı bomba ya da başka patlayıcı maddelerle oynamamaları konusunda mutlaka uyarın. Öğrencilerimizi defalarca uyarın. Bu tür malzemeleri gördüklerinde polise haber versinler” dedi.

   

  Sakın oynamasınlar

  Karabulut, ilköğretim çağındaki çocukların çevreye saçılan bombalarla oyun oynama riski olduğunu da hatırlattı. Karabulut, “Büyük çocuklarımız bunu saklamaya çalışabilir, Allah göstermesin acı sonuçlarla karşılaşabiliriz. Çocuklarımızı uyaralım ve kontrol edelim. Çocuklarımızın nerede oynadıklarını iyi takip edin. Merak edip dokunmasınlar, gözden kaçar. Çok ağır sonuçları olabilir” dedi.  

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı