Gündem Haberleri

  Afyon'da hasar tespitine başlandı

  Hürriyet Haber
  16.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Merkez üssü Afyon'un Bolvadin ilçesi olduğu bildirilen depremden sonra Afyon dün geceyi sokakta geçirdi.

  Afyon'un Bolvadin ilçesi yakınında dün saat 18.44'de 5.8 büyüklüğünde kaydedilen deprem sonrasında, Sultandağı, Bolvadin ve Çay ilçelerinde vatandaşlar geceyi sokakta geçirdi. Artçı sarsıntıların devam etmesi üzerine, vatandaşlar evlerine girmekten kaçındılar.

  Afyon Valisi Ahmet Özyurt, deprem sonrası oluşturdukları Kriz Masası'nın, çalışmalarına devam ettiğini söyledi. Özyurt, depremin gece olması yüzünden hasar tespit çalışmalarının sağlıklı olamayacağı gerekçesiyle sabah saatlerinden itibaren 6 ekip oluşturarak hasar tespit çalışmalarına başlandığını bildirdi.

  Hasar tespit çalışmaları sonrasında gelebilecek artçı depremlere karşı, vatandaşlara, soğukkanlı olmaları için uyarılarda bulunulduğunu vurgulayan Vali Özyurt, şöyle devam etti:

  ''Saat 12.00 itibariyle ulaşan herhangi bir can kaybımız olmamıştır. Kurduğumuz 6 gezici hasar tespit ekibimiz, Bolvadin, Çay ve Sultandağı ilçelerimizde köy köy tespit çalışmalarına başlamıştır. Şu ana kadar bana ulaşan son bilgilerde can kaybımız olmadığı gibi, mal kaybında da büyük derecede bir hasar söz konusu değildir.''

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı