Gündem Haberleri

  Afyon'da el bombaları yağmur gibi yağdı

  DHA
  06.09.2012 - 16:24 | Son Güncelleme:

  Afyonkarahisar’da dün akşam Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda 25 askerin şehit olduğu patlamada, kışlaya 500 metre uzaklıkta bulunun Ataköy Mahallesi ile Kışlacık Köyü’nün kesiştiği noktada bulunan Çiflik Mevkii’ne çok sayıda el bombası düştü.

  Mühimmat depolarının kapı kirişleri dahi patlamanın şiddetiyle yerinden fırlayarak tarlalara kadar uçtu. Tarlalara ulaşan kapı kirişlerinden biri de bölgede geçimini çiftçilikle sağlayan Veli Koç’un otomobilinin üzerine düştü. Koç’un otomobilin ön camı patladı ve tavanı çöktü. Gece patlama sesiyle irkildiklerini anlatan Veli Koç, "Bir anda evin çatılarına taşlar düşmeye başladı. El bombaları bahçeye, tarlaya yağmur gibi yağdı" diye konuştu.


  EL BOMBALARI YAĞMUR GİBİ YAĞDI - FOTO GALERİ

  İŞTE ETRAFA SAÇILAN MÜHİMMATLAR / WEB TV

  Kışlacık köyünde yaşayan Kadir Bahçe (63) patlama anıyla ilgili verdiği bilgide, patlama sırasında yoğun bir ateş bulutu oluştuğunu,  evlerin camlarının kırıldığını, çatılara askeri mühimmat parçaları düştüğünü söyledi.

  Evinin çatısında dört ayrı noktada delik oluştuğunu belirten Bahçe,  “Bazı elektrik telleri koptu. Köyde elektriksiz evler var. Evlerin çatılarında büyük çukurlar var. Bir an önce hasar tespit çalışmalarının yapılmasını istiyoruz” dedi.


    

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı