Gündem Haberleri

  Afyon- Antalya’ya yeni otoyol

  Murat ARISOY/AFYONKARAHİSAR, (DHA)
  28.01.2015 - 15:07 | Son Güncelleme:

  AFYONKARAHİSAR İl Koordinasyon Kurulu toplantısında Afyonkarahisar- Antalya- Alanya Otoyolu gündeme geldi. Otoyolun ön projesinin 2015’in sonuna kadar bitirilmesi bekleniyor.

  Afyonkarahisar Ticaret ve Sanayi Odası’nda düzenlenen yeni yılın ilk İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’na Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner ile daire müdürleri katıldı. Toplantıda konuşan Antalya Karayolları 13’üncü Bölge Müdürü Şenol Altıok, Antalya-Alanya Otoyolu’nun Afyonkarahisar’dan geçeceğini söyledi. Altıok, "Afyonkarahisar- Antalya- Alanya Otoyol Projesi’nin proje yapım işi bölge müdürlüğümüzde olup Afyonkarahisar ilinden 151 kilometre geçmektedir. Projenin toplam uzunluğu 433 kilometre. Ön proje yapım çalışmaları devam ediyor. 2015 yılı sonuna kadar ön proje çalışmasını tamamlamayı hedefliyoruz" dedi.

  ’KARS’A KURULDU, AFYON BEKLİYOR’

  Vali Hakan Yusuf Güner’in ’Afyonkarahisar’a bölge müdürlüğü açılması gerekir mi?’ sorusunu da yanıtlayan Şenol Altıok, "Bölge müdürlüklerimizin yerleşimi bakım programlarına göre yapılmıştır. Afyon’da geçmişten beri bölge müdürlüğü kurulup kurulmaması gündemdedir. Kars, Afyonkarahisar ve Gaziantep gündemdeydi. Kars’a kuruldu. Gaziantep ve Afyonkarahisar da bekliyor" diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı