Gündem Haberleri

  Afitap’tan korkuyorum

  Hürriyet Haber
  09.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Almanya’nın Aschaffenburg kentinde polis, eski kocası Halil D.’yi (54) öldürmek isteyen Afitap D.’nin (50) tuttuğu kiralık katilleri yakalayarak, olası bir cinayeti önledi. Kadın 3 yıl önce de Halil D.’ye ateş etmiş, 1 yıl hapis yatmıştı.

  BILD Gazetesi’nde çıkan habere göre, polisin kimlik kontrolü yaptığı üç kişi, Halil D.’yi (54) öldürmek üzere eski karısı Afitap D.’den (50) para aldıklarını itiraf etti. Bunun üzerine Odenwald’de oturan kadın, adam öldürmeyi azmettirmek suçundan gözaltına alındı. Polis, kadının sabıkalı olduğunu ve daha önce de kocasını öldürmeye çalıştığını tespit etti.

  27 Kasım 2008 tarihinde de o zaman evli olduğu Halil D.’yi öldürmek için, oturduğu arabanın içindeki kapıyı açarak silahıyla ateş eden ancak hedefini tutturamayan Afitap D., cinayete teşebbüs suçundan bir yıl hapis cezası almış, psikiyatrik testten geçirilmişti.

  Parayı diskoda yediler

  Mahkemeye sunulan üç ayrı bilirkişi raporunda da, kadının kişilik bozukluğu teşhisi konuldu. Cezaevinde iyi tutumundan dolayı 2010 yılında serbest bırakılan kadına, 16 Ağustos 2011’de mahkeme kararıyla 17 yaşındaki en küçük oğlunun velayeti verilmişti.

  Dört hafta önce yeniden eski kocasını öldürmek için harekete geçen ve bu amaçla üç kişiye 2 bin Euro para teklif eden kadından bin Euro alan kiralık tetikçiler, parayı disko ve eğlencelerde yedi fakat cinayeti işlemedi. Geçen hafta pazartesi günü karşılaştıkları Afitap D.’nin hesap sorduğu tetikçiler, bu kez harekete geçerek cinayeti işlemek için yola çıktılar. Olay, polisin kimlik tespiti için yoldan çevirdiği adamların, planlarını itiraf etmesi üzerine ortaya çıktı. Kendilerine para veren kadın yakalandı.

  Boşandım ama kurtulamadım

  BILD muhabirine avukatının eşliğinde açıklamalarda bulunan Halil D., eşiyle 1986 yılında tanıştıklarını ve 20 gün sonra evlendiklerini söyledi. Halil D., “Yaptığımız bir mantık evliliydi. Maalesef 2004 yılına kadar aynı çatı altında kaldık ve ancak 2010 yılında boşandık. Ondan çok korkuyorum. Kimbilir cezaevinden ne zaman çıkacak yine” dedi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı