Gündem Haberleri

  Afganların su borcu ödendi

  Hürriyet Haber
  26.03.2005 - 10:54 | Son Güncelleme:

  Afganistan Büyükelçiliği’nin ASKİ’ye olan 7 bin YTL’lik su borcunu Ankara Minibüsçüler Odasısı ödedi.

  Büyükşehir Belediye Meclisi Afganistan Büyükelçiliği’nin ASKİ’ye 7 bin YTL’lik borcunu affetmek istemiş ama örnek teşkil edeceği gerekçesiyle bundan vazgeçmişti. Daha sonra borcun aynı zamanda Belediye Meclisi’ne üye veren Ankara Minisbüsçüler Odası’nın ödemesine karar verilmişti.

  AFGANLARIN ALINGANLIĞI

  Afganistan Büyükelçiliği yetkilileri de bir basın açıklaması yaparak, kimsenin parasına ihtiyaç duymadıklarını, olayın basına bu şekilde yansıtılmasının kendilerini "rencide" ettiğini belirtmiş, 7 bin YTL’yi de en kısa zamanda ödeyeceklerini söylemişti.

  Öte yandan, üç hafta önce borcu ödemek için ASKİ’ye başvuran Ankara Minisbüsçüler Odası, 20 günlük bir uğraştan sonra borcu ödedi.

  Minibüsçüler Odası Danışmanı Zeki Murat ANKA’ya, borcu ödemek için çok uğraştıklarını belirterek, "Biz Allah rızası için yaptık. Afganlar alınganlık gösterdiler. 20 gün borcu ödemek için bürokratik işlemlerle uğraştım. Ben bizzat ilgilendim borçla. En sonunda işlemler bitti ve parayı vezneye bizzat ben verdim. 7 bin YTL’den de fazla tuttu. Afganların sözlerine anlam veremedim. Ortada gurur yapacak bir durum yok" diye konuştu.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı