Gündem Haberleri

  Afganistan'daki helikopter kazasında ölen mühendise son görev

  A.A.
  05.08.2006 - 18:29 | Son Güncelleme:

  Afganistan'ın güneydoğusunda 26 Temmuzda düşen helikopterde hayatını kaybeden Türk mühendis İhsan Özer'in cenazesi Konya'da toprağa verildi.

  Özer'in gümrükte yaşanan sorunlar nedeniyle ancak kazadan 10 gün sonra Konya'ya getirilebilen cenazesi, Mürşit Pınar Camisinde kılınan namazın ardından Musalla Mezarlığı'nda toprağa verildi.

  Cenazeye, Özer'in ağabeyi Yusuf Özer, yakınları, üyesi olduğu Jeoloji Mühendisleri Odası Konya Şubesinin Başkanı Yrd. Doç. Dr. Tahir Nalbantçılar ve arkadaşları katıldı.

  Nalbantçılar, İhsan Özer'in Konya'da ve ilçelerdeki su sorunlarının çözülmesi için çalışmalar yapan çok başarılı bir jeoloji mühendisi olduğunu söyledi.

  Özer'in, 4 yıl kadar önce ağabeyi Yusuf Özer ile birlikte su arama çalışmaları yapmak üzere Afganistan'a gittiğini anlatan Nalbantçılar, 2 çocuk babası 39 yaşındaki Özer'i genç yaşta kaybetmenin üzüntüsü içinde olduklarını ifade etti.

  Piramit adlı özel bir inşaat şirketinde çalışan jeoloji mühendisi Özer'in de içinde bulunduğu koalisyon güçlerine malzeme taşıdığı belirtilen Rus yapımı Mi-8 tipi sivil helikopterin, 26 Temmuzda Pakistan sınırındaki Paktiya vilayetine bağlı Host kenti civarında dağa çarparak düştüğü, 3'ü mürettebat 12 kişinin öldüğü bildirilmişti.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı