Gündem Haberleri

  Afgan kaçak, tuvalet penceresinden kaçtı

  Ali GÜNDOĞAN- Ender TÜRKKAN/MARMARİS (Muğla), (DHA)
  26.07.2007 - 14:33 | Son Güncelleme:

  YUNANİSTAN bayraklı bir tekneyle Marmaris'ten yurtdışına çıkmaya hazırlanırken yakalanan 88 kaçağın arasında bulunan bir Afganistanlı, İlçe Jandarma Komutanlığı'nın tuvalet penceresinden kaçtı. Polis ve jandarma, peşine düştüğü firariyi, ilçe mezarlığında yakaladı.

  İzmir'den kamyonla götürüldükleri Muğla'nın Marmaris İlçesi'nde Hisarönü Körfezi'nin Orhaniye Köyü kıyısında Yunanistan bayraklı ‘Paladamis Again’ adlı bir tekneyle yurtdışına çıkmaya hazırlanırken, salı günü jandarma tarafından yakalanan kaçaklar hakkında ilk resmi açıklama yapıldı.

  Düzenlenen operasyonda, 25 kişi kapasiteli teknede 21'i Filistin, 5'i Somali, 7'si Irak, 45'i Eritre ve 10'u Afgan uyruklu toplam 88 kaçakla, onlarla kişi başı 3 bin Euro karşılığı yurtdışına kaçırmak için anlaşan 7 kişi de gözaltına alındı. Sorgularının devam ettiği belirtilen A.Ç. (40), N.L.C. (28), M.Ç. (18), H.Ş. (47), Ş.K. (25), İ.K. (37) ile E.C. (18) adlı zanlılara ait olduğu tespit edilen 1 kamyon, 4 otomobil ve 4 tekneye de el konulduğu bildirildi.

  Marmaris İlçe Jandarma Komutanlığı'nda tutulan 88 kaçağın, sınır dışı edilmesi için gerekli işlemlerle olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü kaydedildi.

  TUVALET PENCERESİNDEN KAÇTI

  Öte yandan 10 Afganlı'dan biri, tutulduğu İlçe Jandarma Komutanlığı'ndan kaçtıktan kısa süre sonra yakalandı. Adı açıklanmayan Afgan kaçak, girdiği tuvaletin penceresinden atlayarak kaçtı. Firarı kısa sürede fark eden jandarma, polisin de yardımıyla yaklaşık yarım saat sonra kaçağı, komutanlığın 1 kilometre uzağındaki ilçe mezarlığında yakaladı.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı