GeriGündem Afgan askerleri Türkiye’de tedavi edilecek
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Afgan askerleri Türkiye’de tedavi edilecek

Dışişleri Bakanlığı Enformasyon Dairesi Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, 25 Afgan Ulusal Ordusu mensubu’nun Türkiye’de tedavi edileceği açıklandı.

Yazılan yazılı açıklama şöyle; Afganistan makamlarının talebi çerçevesinde, bu ülkedeki askeri harekatlarda ağır şekilde yaralanan ve bazı uzuvlarını kaybeden 25 Afgan Ulusal Ordusu mensubu, yarından (29 Haziran) itibaren, Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı sağlık merkezlerinde tedavi ve rehabilitasyon amacıyla, beraberlerinde refakatçilerle, peyderpey ülkemize geleceklerdir. Türkiye ile Afganistan arasında mevcut dostluk ve kardeşliğe yeni bir örnek teşkil eden bu işbirliğinin hedefi, sözkonusu bireylerin özgüvenle ve toplumlarına faydalı olacak şekilde yaşamlarına dönmelerinin sağlanmasıdır.

 

On yıllardır çatışma ve yıkımla yüzyüze olan Afganistan’da barış ve istikrarın sağlanması, Türkiye’nin bu ülkeye yönelik kapsamlı destek ve yardımlarının temel hedefini teşkil etmektedir. Ülkemizin katkıları önümüzdeki dönemde de, Afgan halkının bütün kesimlerini kapsayacak şekilde, Afgan önceliklerini dikkate alarak ve Hükümetle yakın işbirliği içinde sürecektir.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle