Gündem Haberleri

  Afete hazırlık fuarı düzenlenecek

  Hürriyet Haber
  24.07.2001 - 11:00 | Son Güncelleme:

  İstanbul, 17-21 Ağustos tarihleri arasında "SOS 2001 Uluslararası Afet Öncesi Hazırlık Fuarı"na ev sahipliği yapacak.

  Deprem tehlikesi ile her an karşı karşıya olan ve bugüne kadar bir çok kez felaketi yaşayan Türkiye'de ilk kez doğal afetler konusunda bir fuar düzenlenecek.

  17 Ağustos Marmara depreminin yıldönümünde başlayacak "SOS 2001 Uluslararası Afet Öncesi Hazırlık Fuarı", CNR İstanbul Uluslararası Fuar Merkezi'nde gerçekleştirilecek ve 21 Ağustos tarihine kadar sürecek.

  İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Sivil Savunma Müdürlüğü tarafından düzenlenen ve İstanbul Ticaret Odası (İTO), İstanbul Valiliği Afet Yönetim Merkezi ile Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi Deprem Araştırma Enstitüsü tarafından desteklenen fuar kapsamında yapısal olmayan hasarların önlenmesi konusunda bilinçlendireme etkinlikleri, ilkyardım, kurtarma ve yangın konularında sempozyum, seminerler ve tatbikatlar yer alacak.

  Fuarda ayrca, deprem, su baskını, yangın, heyelan gibi afetlerin en az kayıpla atlatilabilmesi için gerekli olan eğitime ve örgütlenme ile altyapı ekipman yeterliliği konusunda katılanları bilinçlendirecek etkinlikler de yer alacak.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı