Gündem Haberleri

  AFAD'da baskın depremi

  Murat ÇAĞLAR/ VAN, (DHA)
  23.07.2012 - 09:47 | Son Güncelleme:

  Van'da, rüşvet ve evrakta sahtecilik suçlamasıyla İl Afet Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) personolinin evlerine baskın düzenlendi. Basınkınlarda ilk belirlemelere göre 10 şüpheli gözaltına alındı. Polisin AFAD binasında da arama yaptığı bildirildi.

  VAN’da polis ekipleri, rüşvet ve evrakta sahtecilik suçlamasıyla sabah İl Afet Acil Durum Müdürlüğü’nde (AFAD) çalışan personelerin evlerine baskın düzenlendi. Baskınlarda, ilk belirlemelere göre 10 şüpheli gözaltına alındı. 

  AFAD'A BASKIN / WEB TV

  Polis, saat 04.00 sıralarında AFAD’taki hak sahipliği bürolarında çalışan personelin evine operasyon düzenledi. Yapılan operasyonda ilk belirlemelere göre 5 şüpheli, rüşvet ve evrakta sahtecilik suçlamasıyla gözaltına alındı. Polis, daha sonra Van- Erciş karayolu üzerindeki AFAD binasına giderek arama yaptı. Bazı belge ve bilgisayarların hard disklerine el konuldu. Polisin AFAD’taki araması sürüyor.

  AFAD’DAKİ RÜŞVET OPERASYONUNDA GÖZALTI SAYISI 10 OLDU

  Van Valiliği, kentte polis tarafından rüşvet ve evrakta sahtecilik suçlamasıyla sabah İl Afet Acil Durum Müdürlüğü’ne (AFAD) yapılan operasyonla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Gözaltı sayısının 10’a yükseldiğinin belirtildiği yazıda şu bilgilere yer verildi:

  "Valilik makamına yapılan ihbarda, birtakım şahısların organize bir şekilde hareket ederek rüşvet almak suretiyle bilgisayar sistemi üzerinden, binaların AFAD tarafından yapılan hasar durumlarını değiştirdikleri şeklinde bilgiler ulaşmıştır. Valilik makamınca ihbar hakkında İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı KOM Şube’ye verilen talimat üzerine, Van Cumhuriyet Başsavcılığı’nın izni ile soruşturma başlatılmıştır. Rüşvet ve resmi belgede sahtecilik suçlarını işledikleri iddiası ile 7’si İş-Kur elemanı 3’ü dışarıdan olmak üzere toplam 10 kişi polis tarafından gözaltına alınmıştır. Şu ana kadar yapılan incelemeler sonucunda, 38 binanın hasar durumu ile ilgili bilgisayar sistemi üzerinde değişiklik yapıldığı, ancak bilgisayar kayıtlarına esas olan, yazılı ve ıslak imzalı arşiv kayıtlarında tahribat olmadığı tespit edilmiştir. Konu ile ilgili inceleme ve soruşturma çok yönlü olarak devam etmektedir."

   

  Etiketler:
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı