GeriGündem ‘Af’la kurtuldu AKP’den aday oldu
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

‘Af’la kurtuldu AKP’den aday oldu

Beyoğlu İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görev yaparken travestileri hortumla döverken çekilmiş görüntüleri basına yansıyan Başkomiser Süleyman Ulusoy, Erzurum'un Horasan İlçesi'ne AKP'den başkan adayı oldu.

Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü Ekipler Amirliği'ndeki görevinden istifa eden ‘‘Hortum Süleyman’’ lakaplı Süleyman Ulusoy hakkında, travestileri dövdüğü iddiasıyla 27 yıla kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. Aftan yararlanan Ulusoy, ceza almadı.

Tamer Yiğit

Soyadını değiştiriyor

AKP'nin Yeşilçam kökenli kurucu üyesi Tamer Özyeğitoğlu, Sarıyer Asliye Hukuk Mahkemesi'ne başvurarak, soyadının sinemada kulandığı ‘Yiğit’ olarak değiştirilmesini istedi. Beşiktaş ve Şişli belediye başkan aday adayları arasında adı geçen ünlü sinemacının, seçimlerinde ‘‘Özyeğitoğlu’’ olan soyadını, tanınmayacağı endişesi ile ‘‘Yiğit’’ olarak değiştirmek istediği öğrenildi.

Naci Ekşi

Eskisinin 7’de birine aday

NACİ Ekşi, 1984-1989 tarihleri arasında ANAP'tan Bakırköy Belediye Başkanlığı yaptı. O dönem Türkiye'nin en kalabalık ilçesi olmarak bilinen Bakırköy, 1989'dan sonra Bakırköy, Küçükçekmece, Avcılar, Güngören, Bağcılar, Esenler, Bahçelievler ilçeleri adı altında 7'ye bölündü. 1991-1995 yılları arasında da ANAP'ta 19'uncu dönem milletvekili olan Ekşi, şimdi 7 parça olan Bakırköy'ün Küçükçekmecesi'ne CHP'den başkan adayı.

Ankara’yı istiyor

DYP'li eski TBMM Başkanvekili Kamer Genç, bu kez yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na talip olduğunu açıkladı. Genç, ‘‘Ankara Anakent'e çok büyük paralar geliyor ve çok büyük suiistimaller yapılıyor. Ben başkan olursam bunları ortaya çıkaracağım’’ dedi. Genç, DYP'nin Ankara'da zayıf olduğunu itiraf ederken, ‘‘Millet benim TBMM'de yaptığım çalışmalardan tanıyor’’ diye konuştu.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle