Gündem Haberleri

  Af konusunda ben de Gül gibi düşünüyorum

  Hürriyet Haber
  26.12.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  FP'de gelenekçi olarak bilinen Genel Başkan Yardımcısı Veysel Candan, af konusunda muhalif partilerinin kandırıldığını, yenilikçi kanadın önde gelen ismi Abdullah Gül'ün af ile ilgili söylediklerine katıldığını söyledi.

  Candan, partinin Konya il örgütünde yaptığı basın toplantısında hükümetin cezaevlerinden şartlı salıverilmeyi siyasi malzeme yaptığını kaydetti ve şöyle dedi: ‘‘Hükümet, bazı yasalarda değişiklik yapacağını söyleyerek muhalefet partilerini uyuttu. Ancak, görüldü ki hiç bir değişiklik yapılmadı. Endişem affın genel affa dönüşmesidir. ‘Kendin affını, kendin çıkar' söylemiyle herkes af talebinde bulunursa son af genel afla sonuçlanır. Abdullah Gül'ün afla ilgili söylediklerine katılıyorum. Zaten ben de bu doğrultuda düşündüğüm için oy kullanmadım. Siyasi düşünce ve ifade özgürlüğü ile ilgili düzenlemeler ayrı ele alınmalı, çıkarılan af yasası ile bütünleştirilmemeliydi.’’

  Gül, çoluk çocuk Medine’ye gitti

  KAPATILAN Refah Partisi'nin eski Genel Başkanı Necmettin Erbakan hakkında yaptığı açıklamalarla bir anda gündeme oturan Fazilet Partisi Milletvekili Abdullah Gül, eşi ve çocuklarıyla birlikte İslam Kalkınma Birliği'nin davetlisi olarak dün Medine'ye gitti. Erbakan'ın hapse girmesini isteyen biri olmadığını belirten Gül, ‘‘Erbakan, eğer bir konuşmadan dolayı hapse girilecekse ‘Açılın bakalım' demiş olsaydı, Ecevit hükümeti alarma geçerdi. Bir Başbakanı 6 yıl önce yaptığı konuşmadan dolayı hapse koymayı göze alamazdı. Benim ve arkadaşlarımın itirazı buna karşı’’ dedi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı