GeriGündem Adressiz mektup sahibine ulaştı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  8
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adressiz mektup sahibine ulaştı

Adressiz mektup sahibine ulaştı
refid:10175154 ilişkili resim dosyası

GSM operatörü Vodafone tarafından, Şanlıurfa’nın Siverek İlçesi’ndeki bir abonesine gönderilen ve üzerinde ‘Adres madres yok kardeşim’ yazılı mektup sahibine ulaştırıldı.

Siverek PTT Müdürlüğü posta dağıtıcıları, İstanbul Avrupa Yakasından, GSM şirketi Vodafone tarafından Kafur Ordu adına gönderilen taahhütlü zarfın üzerindeki adres bilgisini görünce şaşkına döndü. Kısa süreli şaşkınlığın ardından bir PTT görevlisi, üzerinde adres bilgisi olarak ‘Adres madres yok kardeşim’ Siverek-Şanlıurfa’ bilgilerinin yer aldığı zarfın, Siverek Marangozlar ve İnşaatçılar Odası Başkanı Kafur Ordu’ya ait olabileceğini düşündü. Ardından da zarfı Ordu’ya teslim etti.

RAHATSIZ OLMADI

Zarfı açan Kafur Ordu, gönderilen mektubun muhatabının kendisi olduğunu ve abonelik iptali için bir süre önce başvurduğu GSM şirketinin, iptal başvurusunun kabul edildiğini bildirdiğini söyledi. Ordu, “Sabah saatlerinde PTT görevlisi mektubu bırakmış. Adres bilgilerini görünce şaşırdım ama rahatsızlık duymadım. Mektupta abonelik iptali için yaptığım başvurunun kabul olduğu yazıyordu. Daha önce gelen faturalarda adres bilgilerim doğru olarak yazılmıştı. Bu kez neden böyle yapıldı bilemiyorum, ama çok önemli değil. Sanırım yanlışlık oldu” dedi.
Mektubu görenler ise, “Adressiz mektup ancak Türkiye’de sahibini bulur” diyerek espri yaptı.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle