Gündem Haberleri

  Adliye'ye sevkedilen 6 kişiden 3'ü tutuklandı

  A.A.
  11.11.2009 - 18:59 | Son Güncelleme:

  Trabzon'da, küçük çocuğu ile okuldaki diğer çocuğunu almaya gittikten sonra kaybolan ve denizde cesedi bulunan kadının ölümüyle ilgili olarak adliyeye sevk edilen 6 kişiden 3'ü tutuklandı.

  Oğlunu okuldan almak için 2 Kasım Pazartesi günü Akçaabat ilçesi Nefsipulathane Mahallesi'ndeki evinden 5 yaşındaki oğlu Umut ile ayrıldıktan sonra kaybolan ve geçen hafta sonu Vakfıkebir ilçesinde deniz kenarında cesedi bulunan Nazmiye Çam'ın (26) başında darp izi tespit edilmesi üzerine gözaltına alınan ve Vakfıkebir Adliyesine sevk edilen, aralarında Çam'ın eşi H.Ş.Ç'nin de bulunduğu 6 kişi, nöbetçi savcılıktaki sorgularının ardından “tasarlayarak adam öldürme” suçundan mahkemeye çıkarıldı.

  Çam'ın eşi H.Ş.Ç, kayınpederi A.Y.Ç. ile kayınbiraderi A.Ç. tutuklandı, diğer zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

  Nazmiye Çam, 2 Kasım Pazartesi günü, yanına 5 yaşındaki oğlu Umut'u alarak, Akçaabat Merkez İlköğretim Okulu 1. sınıfta okuyan oğlu Murat'ı almak için evden ayrılmıştı. Aynı günün akşamı, zihinsel engelli Umut, Darıca beldesinde tek başına dolaşırken vatandaşlarca bulunmuş, annesinden haber alınamamıştı.
  Vakfıkebir ilçesi sahilinde cumartesi günü cesedi bulunan Çam'ın başında darp izi tespit edilmesi üzerine soruşturma başlatan polis, Çam'ın eşi H.Ş.Ç. ve A.Y.C'nin de aralarında bulunduğu 7 kişiyi gözaltına almış, zanlılardan biri emniyetteki işlemlerin ardından serbest bırakılmıştı.

  A.Y.Ç'nin Akçaabat ilçesi ile Darıca'daki 2 ayrı evinde yapılan aramada 138 mermi ile 1 ruhsatsız tabanca ele geçirilmişti. Bu kişiye ait aracın bagajında bulunan bir bidonun tabanında kan izi tespit edilmesi üzerine kriminal inceleme başlatıldığı, bulunan numunelerin öldürülen Çam'a ait olduğunun tespit edilmesi üzerine zanlıların cinayeti itiraf ettiği belirtildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı