Gündem Haberleri

  Adliyedeki dosyaları yaktılar

  A.A.
  07.08.2006 - 14:10 | Son Güncelleme:

  Sivas Adliyesi 1. Asliye Ceza Kaleminde bulunan dava dosyaları, gece adliyeye giren kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce yakıldı.

  Gece saatlerinde Sivas Adliyesi 1. Asliye Ceza Mahkemesinin camını kırarak içeri giren kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişiler, 1. Asliye Ceza Kaleminde masa üzerinde ve raflarda bulunan çok sayıda dava dosyasını bir araya toplayarak, ateşe verdi.
  Durumu fark eden gece bekçisi Recep Gülmez, bidonlarla su getirerek alevleri çevreye ve diğer dosyalara sıçramadan söndürdü.

  Olay sonrası çok sayıda dava dosyası zarar görürken, odadaki bazı büro malzemelerinde de hasar meydana geldi.
  Durumun bildirilmesi üzerine adliyeye gelen polis ekipleri, olay yerinde araştırma ve parmak izi incelemesi yaptı. Sivas Emniyet Müdürü Yahya Bal ile Cumhuriyet Başsavcı Vekili Mehmet Gülcan da binada incelemelerde bulundu.
  Yetkililer, hasar gören dosyaların yeniden oluşturulmasının uzun bir süre alabileceğini, bu amaçla izinde bulunan bazı personelin göreve çağrıldığını bildirdiler.

  Adliyeye girmek için kullandıkları merdiveni burada bırakarak kaçan kişilerin yakalanması için çalışmaların devam ettiği kaydedildi.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı