GeriGündem Adliye önünde mal paylaşımı kavgası: 3 yaralı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  5
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adliye önünde mal paylaşımı kavgası: 3 yaralı

Adliye önünde mal paylaşımı kavgası: 3 yaralı

KAYSERİ adliyesinde boşanan çift arasındaki mal paylaşımı davasının ardından, bu sabah akraba iki ailenin yakınları arasında çıkan kavgada damat Levent Yıldız (25), kardeşi Bülent Yıldız (23) tabanca kurşunuyla, baba Recep Yıldız (50) ise bıçak ve sopalarla elinden yaralandı. Saldırıyla ilgili olarak Levent Yıldız’ın eski 2 kayınbiraderi gözaltına alındı.

Merkez Kocasinan İlçesi Mevlana Mahallesinde bulunan adliye binası önünde meydana gelen olayda, bir süre önce boşanan Leyla Ağca (22) ve Levent Yıldız’ın 1’inci Aile Mahkemesi’nde görülen karşılıklı kişisel eşyaların paylaşımı davası ertelendi. Adliye binasından çıkan ve Pınarbaşı İlçesinin Kızılören Köyünde oturan kız tarafı Ağca ailesi ile erkek tarafı Yıldız ailesi arasında başlayan sözlü tartışma kısa sürede kavgaya dönüştü. 

Boşanan Leyla’nın ağabeyleri Kemal ve Erkan Ağca ile damat Levent, babası Recep ve kardeşi Bülent Yıldız arasında tabanca, sopa ve bıçakların kullanıldığı kavga meydana geldi. Kavga sırasında Erkan Ağca, belinden çıkardığı tabancayla eski eniştesi Levent Yıldız’ı göğsünden, kardeşi Bülent Yıldız’ı ise sol bacaklarından vurdu. Büyük ağabey Kemal Ağca da eski damatlarının babası Recep Yıldız’ı sopa ve bıçak darbeleriyle yaraladı. 

Yaralanan Recep Yıldız ile Bülent Yıldız Kayseri Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne, gögsünden vurulan Levent Yıldız ise ERÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’ne ağır yaralı olarak kaldırıldı. Polis olay sonrası Kemal ve Erkan Ağca kardeşleri yakaladı. Kavgada kullanılan ve adliye binası önündeki kaldırıma atılan 1 tabanca, 1 şarjör ve 1 bıçak polis tarafından bulundu.

Recep Yıldız ayakta tedavi edilirken, büyük oğlu Levent ile küçük oğlu Bülent Yıldız ise sevkedildikleri hastanelerde ameliyata alındı. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.Haber Yorumlarını Göster
Haber Yorumlarını Gizle