GeriGündem Adli Tıp’taki aksaklık taciz sanığına yaradı
Paylaş
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  175
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adli Tıp’taki aksaklık taciz sanığına yaradı

Adli Tıp’taki aksaklık taciz sanığına yaradı
refid:12121351 ilişkili resim dosyası

Bir dizi skandalla gündeme gelen, son olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün DDK’yı denetleme talimatı verdiği Adli Tıp Kurumu mahkemelere dosya yoğunluğu yüzünden bir yıl sonraya sıra veriyor.

Büyükada’da dizi ve sinema oyuncusu A.A.’ya tehditle cinsel saldırıya teşebbüsten yargılanan E.K., Adli Tıp Kurumu’nun dosya yoğunluğunu gerekçe gösterip bir yıl sonraya gün verince tahliye edildi.

‘Sanık mağdur olmasın diye’

Kartal 1’inci Çocuk Mahkemesi’nde yargılanan 17 yaşındaki E.K., Adli Tıp Kurumu 4’üncü İhtisas Dairesi dosya yoğunluğunu gerekçe gösterip bir yıl sonraya gün verince tahliye edildi. Mahkeme, “Dosyanın Adli Tıp’tan geç dönmesine binaen” mağduriyete neden olmama gerekçesiyle tahliye kararı verdi. Sanık avukatı Mehdi Arı, müvekkilinin nüfustaki yaşından 4 yaş daha küçük olduğunu öne sürüp kemik yaşının tespitini de istedi. E.K.’nın kemik yaşı da Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tespit edilecek. Mağdur A.A., mahkemenin Adli Tıp’a uğradığı eylemden dolayı ruh ve beden sağlığının bozulup bozulmadığı hususunda rapor alınması için gönderilmesi kararına psikolojik durumunu gerekçe gösterip uymamıştı.


Yorumları Göster
Yorumları Gizle