GeriGündem Adli Tıp Kurumu sözleşmeli personel alacak! Başvurular ne zaman yapılacak?
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adli Tıp Kurumu sözleşmeli personel alacak! Başvurular ne zaman yapılacak?

Adli Tıp Kurumu sözleşmeli personel alacak! Başvurular ne zaman yapılacak?

Adalet Bakanlığı tarafından istihdam edilecek olan 57 sözleşmeli personel alımında bekleyiş devam ediyor. Biyolog, kimyager, büro personeli, hizmetli, şoför, teknisyen, hemşire, laborant, infaz ve koruma memuru, sağlık teknikeri ve sağlık teknisyeni kadrolarında istihdam edilecek olan sözleşmeli personel alımı başvuruları ile ilgili detaylar belli oldu. Peki, Adli Tıp Kurumu sözleşmeli personel alımı başvuruları ne zaman?

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu Başkanlığınca 57 sözleşmeli personel istihdamı yapılacak. Alınacak personeller 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi uyarınca istihdam edilecek. Peki, Adli Tıp Kurumu sözleşmeli personel alımı başvuru şartları neler?

Hemşire, Biyolog ve kimyager pozisyonlarına başvuru yapacak adayların en az lisans mezunu olmaları ve 2018 yılı KPSS P3 puan türünden en az 70 puan almaları gerekiyor.

Büro personeli, laborant ve sağlık teknikeri kadrolarına başvuru yapacak adayların en az önlisans mezunu olmaları ve KPSS P93 puan türünden en az 70 puan almaları gerekiyor.

Hizmetli, şoför, teknisyen ile infaz ve koruma memuru kadrolarına başvuru yapacak adayların KPSS P 94 puan türünden 720 almaları gerekiyor.

İLANIN DETAYLARI İÇİN TIKLAYIN

BAŞVURU TARİHİ NE ZAMAN?

Başvurular 26 Ağustos 2019 günü saat 10.00'da başlayıp, 06 Eylül 2019 günü saat 17.00 itibarıyla sona erecek. Başvuruda bulunan ve başvuruları kabul edilen adayların öğrenim durumuna göre KPSS P3, KPSS P93 veya KPSS P94 puanları esas alınarak en yüksek puandan başlayarak en düşük puana göre sıralamaları yapılacak. Başvuru sonuçları ve sınav sonuçları Adli Tıp Kurumu’nun resmi internet sitesinden yayınlanacak. İlan edilen tüm pozisyonlar için sözlü sınavlar Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nın İstanbul Bahçelievler’de bulunan merkez binasında yapılacak.

BAŞVURULAR NASIL YAPILIR?

Başvurular Adli Tıp Kurumu’nun www.atk.gov.tr adresli resmi internet sitesi üzerinden yapılacak. İnternet sitesi üzerinden yapılan başvuru sonrasında posta veya diğer iletişim kanallarıyla herhangi bir belge gönderilmeyecek.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle