Gündem Haberleri

  Adıyaman'daki şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi

  A.A.
  21.10.2007 - 12:32 | Son Güncelleme:

  Adıyaman'ın Çelikhan ilçesinde, etkili olan şiddetli yağış nedeniyle ev ve iş yerlerini su bastı, bazı köylerin yolu ulaşıma kapandı.

  İlçe merkezinde gece saatlerinde etkili olan şiddetli yağış nedeniyle bazı ev ve iş yerini su bastı. Çelikhan ve Pınarbaşı belediyelerince oluşturulan ekipler, vatandaşlarla birlikte geceyi ev ve iş yerlerindeki suyu boşaltmaya çalışarak geçirdi.

  Çelikhan Belediye Başkanın Mustafa Bulut'un nezaretinde devam eden çalışmalarla cadde ve sokaklardaki çamur temizleniyor.

  Çelikhan Kaymakamı Ercan Turan, şiddetli yağış sonrasında meydana gelen su baskınlarında can kaybı olmadığını belirterek, “Vatandaşın mağdur olmasının önüne geçmek için kriz masası kurduk. Şiddetli yağış süresince yaşanan olumsuz gelişmeleri yakından takip ettik. En kısa sürede hasar tespit çalışması yapacağız” dedi.

  Turan, şiddetli yağışın neden olduğu heyelanın, Mutlu köy grup yolunu ulaşıma kapadığını, bu yolu kullanan köylerin ilçe merkeziyle kara yolu bağlantısının kesildiğini belirterek, yolu yeniden hizmete açmak için çalışma yapıldığını kaydetti.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı