Gündem Haberleri

  ‘Adımlarım umuda, güzel yarınlara’

  Rifat BAŞARAN/KAHRAMANKAZAN
  18.06.2017 - 01:03 | Son Güncelleme:

  CHP Lideri Kılıçdaroğlu, ‘Adalet Yürüyüşü’nün üçüncü gününde iktidarın eleştirilerine yanıt verirken, “Bu yürüyüşün siyasi, etnik, inanç kimliği yoktur, temel öznesi insandır. Umarım duyarsız vicdanlar duyarlı hale gelir” dedi. Kılıçdaroğlu, akşam tweet attı: “Adımlarımı umuda ve güzel yarınlara atıyorum. Her adım adalete hasret kalmış, adalet bekleyen herkes içindir.” Kılıçdaroğlu, "Adalet Yürüyüşü"nün 4. gününe ise bu sabah 09.00'da başladı. Yürüyüş öncesi gazetecilere kısa bir açıklama yapan Kılıçdaroğlu, "Yargıyla bizi tehdit etmek istiyorlar. Bizi tahrik etmek istiyorlar. Biz bu ülkede darbecilerin ne yaptığını çok iyi biliyoruz. Bizim ülkemizde adalet var diyemiyorlar. Onlar da biliyorlar ki adalet yok" dedi. İşte yürüyüşün dünkü bölümünde yaşananlar...

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, yürüyüşün 4. gününe başlamadan önce basın mensuplarına kısa bir açıklama yaptı. Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kendisine yönelik sözlerine yanıt vererek, "Yargıyla bizi tehdit etmek istiyorlar" dedi.Kılıçdaroğlu, "Yargıyla bizi tehdit etmek istiyorlar. Bizi tahrik etmek istiyorlar. Biz bu ülkede darbecilerin ne yaptığını çok iyi biliyoruz. Bizim ülkemizde adalet var diyemiyorlar. Onlar da biliyorlar ki adalet yok" diye konuştu.

  ‘Adımlarım umuda, güzel yarınlara’

  Kılıçdaroğlu, yürüyüşün 4. gününe başlamadan önce gazetecilere kısa bir açıklama yaptı. (Fotoğraf: Selahattin Sönmez)

  Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşü'nün 4. gününde açıklama yaptıCHP Lideri Kılıçdaroğlu, Adalet Yürüyüşü'nün 4. gününde önemli açıklamalarda bulunup yürüyüşüne başladı.

  Kılıçdaroğlu Adalet Yürüyüşünün 4. günündeKılıçdaroğlu 'Adalet Yürüyüşü'nün 4. gününde


  DÜN NELER YAŞANDI?

  ADALET Yürüyüşü’ne üçüncü günde devam eden CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, önceki geceyi Kahramankazan girişine kurulan kamptaki karavanda geçirdi. Kamp, yol üzerine kurulduğu için güvenlik önlemleri de arttı. Kamp  alanı polis bariyeri ile kapatıldı. Gece çadırlarda kalanlar için de battaniye dağıtıldı. Dün sabah saatlerinde Çankaya ve Yenimahalle belediyelerince kurulan stantlarda sıcak çorba, çay ve sandviç dağıtıldı. Yürüyüşe katılımlar da sürdü. Erken saatlerde İstanbul’dan gelen bir grup sloganlarla kamp yerine ulaştı.

  ‘Adımlarım umuda, güzel yarınlara’

  Yürüyüşün dünkü bölümüne EMEP Genel Başkanı Selma Gürkan, eski HDP milletvekili Levent Tüzel ile bazı partililer de destek amacıyla katıldı. CHP otobüsünden gün boyunca yapılan anonslarla katılımcılar, provokasyonlara gelmemeleri ve sağduyulu olmaları konusunda uyarıldı.

  KAVURMACI YORUMU

   Kamptan çıkmadan önce, CHP Lideri Kılıçdaroğlu, eşi Selvi Kılıçdaroğlu, oğlu Kerem Kılıçdaroğlu ve gelini Mine Alşan ile birlikte basının karşısına çıktı. Kılıçdaroğlu, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Kadir Topbaş’ın damadı Ömer Faruk Kavurmacı’nın tekrar tutuklanmasına ilişkin “Bu kararı doğru bulmadığımı ifade etmek isterim. Yargıda çifte standart olmamalı. Aslolan tutuksuz yargılamadır. Kesin mahkûmiyet kararı çıkmadığı sürece insanların tutuklanmalarını doğru bulmuyorum” dedi. 

  ‘Adımlarım umuda, güzel yarınlara’

  GAZETECİLERDEN DESTEK

  G9 Platformu Dönem Sözcüsü ve Avrupa Gazeteciler Birliği (AEJ) Onursal Başkan Genel Başkan Yardımcısı Doğan Tılıç, ÇGD Başkanı Tevfik Kızgınkaya, Türkiye Gazeteciler Sendikası Temsilcisi İklim Öngel ve Haber-Sen Genel Sekreteri Burak Ustaoğlu da Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. G9 Platformu’nun ziyareti “Enis Berberoğlu’nun meslektaşları ve dostları desteğe geldi” diye anons edildi.

  Kahramankazan çıkışında verilen molada sanatçı Füsun Demirel ve Melike Demirağ da Kılıçdaroğlu’nu ziyaret etti. Demirağ, Âşık Veysel’in ‘Uzun ince bir yoldayım’ türküsünü seslendirdi.  

  ‘Adımlarım umuda, güzel yarınlara’

  NOTLAR

  KILIÇDAROĞLU’nun Kahramankazan’dan geçerek sürdüreceği yürüyüş için önlemler artırılırken, çevik kuvvetin yanı sıra iki TOMA da yürüyüşe eşlik etti. Polis drone’larla güzergahı kontrol etti. Partililer Kılıçdaroğlu’nu çiçeklerle karşıladı.

  CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, girdiği bir kabinde başını çarparak hafif şekilde yaralandı. Tanal, konvoya eşlik eden ambulansa giderek başını sardırdı. Bu durum milletvekilleri arasında esprilere neden oldu.

  Bazı milletvekillerinin yürüyüş öncesi koruyucu faktörü yüksek güneş kremleri sürmesi dikkat çekti.

  Şüpheli bir kişi Kahramankazan girişinde gözaltına alındı.

  CHP Trabzon Milletvekili Haluk Pekşen’in, yürümekten ayakları yara oldu ve çorabı kanlar içinde kaldı. Pekşen, “Küçük yaralar bizi yolumuzdan alıkoyamaz. Atalarımız bu ülkeyi kurarken Kurtuluş Savaşı’nda, Çanakkale’de hangi şartlarda mücadele ettiler. Onlar da ayakları yara içinde savaştı. Biz o ataların torunlarıyız” dedi.

  ‘Adımlarım umuda, güzel yarınlara’

  ‘Adımlarım umuda, güzel yarınlara’

  BABALAR GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

  Babalar Günü nasıl ortaya çıktı? Babalar Günü’nün resmi olarak kabul edilmesi ile ilgili iki hikâye var… Sosyal Belgesel bu hafta, Haziran ayının üçüncü Pazar günü kutlanan Babalar Günü’nün tarihine ışık tutuyor. <br>Editör: Sebla Koçan<br> Kurgu: Ali Çepni<br>Kamera: Ömer Kalabalık, Koray Taşan<br> Sunucu: Gülbin Özbey<br>

   

  Etiketler: gazetehaberleri , gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı