GeriGündem Adil Serdar Saçan'a tahliye
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  132
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adil Serdar Saçan'a tahliye

Adil Serdar Saçan'a tahliye
refid:13482965 ilişkili resim dosyası

İkinci Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şubesi eski Müdürü Adil Serdar Saçan, tahliye edildi.

SAÇAN TAHLİYE EDİLDİ / WEB TV

İkinci Ergenekon davasında 31. duruşma tamamlandı. Mahkeme heyeti tutuklu sanıklardan İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube eski Müdürü Adil Serdar Saçan'ın tahliyesine karar verdi. Mahkeme 2008 yılı Eylül ayından beri tutuklu bulunan Saçan'ın tahliye gerekçesi olarak ise 'Dosya kapsamı, delil durumu, suç vasfının değişme ihtimali ve tutuklu kaldığı süreyi dikkate alarak' tahliye kararını verdi. 

Saçan silahlı terör örgütüne üye olmak, yasak, gizli bilgileri açıklamak suçlarından tutuklu bulunuyordu.

YAKINLARI SİLİVRİ'DE

Tahliye kararı ile çok mutlu olduklarını söylen Adil Serdar Saçan'ın eşi Şelale Saçan, "Allah herkese bu mutluluğu tattırsın. Yaşadıklarımız kaderdi. Allah'a binlerce şükürler olsun. Geldi geçti, kaderdi" dedi.

Saçan'ın Avukatı Celal Ülgen, tahliyesinden sevinç ve mutluluk duyduğunu söyleyerek, "Adil hakkında herhangi bir kanıt olmadan tutuklanmıştı ama Türkiye'de huhuk var, adalet var. Meslektaşımla beraber müvekkilimi tahliye etmenin mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Saçan'ın kızı Şeyma Saçan ise hüznü ve mutluluğu bir arada yaşadığını söyleyerek, "Darısı içerdekilerin başına" dedi. Oğlu Kerim Saçan, "Çok sevinçliyim, adalet yerini buldu, babamı bekliyoruz. Ehliyeti onsuz aldım. babamı eve kendim götüreceğim" dedi. Kardeşi Serkan Saçan ise "16 aylık mücadele mutlu bitti, emeği olanlara teşekkür ediyoruz" dedi.

Ergenekon davasında 25 Aralık'ta tahliye olan Birol Başaran'da koğuş arkadaşı Saçan'ın çıkışını bekliyor.

Adil Serdar Saçan'ın Silivri Cezaevi'nden çıkışı bekleniyor...


Yorumları Göster
Yorumları Gizle