Gündem Haberleri

  ADD, 17 Mayıs'ta Ankara'da miting düzenleyecek

  A.A
  22.04.2009 - 22:34 | Son Güncelleme:

  Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD), 17 Mayısta Ankara'da miting düzenleyecek.

  ADD'nin internet sayfasında yer alan duyuruda Türkiye'nin, kurtuluş ve kuruluş felsefesine aykırı bir süreçle karşı karşıya olduğu ileri sürülerek, şunlar kaydedildi:
  “Cumhuriyet dönemi boyunca var olan devrim karşıtlığının, karşı devrim sürecine gitmesi tehlikesi belirmiştir.
  'Ergenekon' adı verilen operasyonlarla ülke düzeyinde tam bağımsızlıktan, çağdaşlıktan, laik, demokratik, sosyal, hukuk devletinden yana olan, toplumda saygınlık kazanmış aydınlar, bilim insanları, yazarlar, siyasetçiler, emekli subaylar ve demokratik kitle örgütlerine karşı soruşturmalar açılmakta, gece yarısı baskınlarıyla gözaltılar gerçekleştirilmektedir.
  Türkiye, emperyalizme karşı mücadele vererek zafer kazanan ilk devlettir. Bu zaferin sonucunda aynı zamanda mazlum ülkelerin de önderi olmuş; çağdaş, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olarak, aydınlanma ve çağdaşlaşma yolunda büyük adımlar atmıştır.
  Bu ilkeleri korumak ve ülkemizin ulusal güçlerine karşı yapılan her türlü saldırıyı durdurmak üzere, güç birliği içinde 17 Mayıs 2009 Pazar günü saat 12.00'da başkent Ankara'da bir miting yapma kararı alınmıştır.”

  Duyuruda, ADD'nin tüm şubeleri ve vatandaşlar “Cumhuriyet Mitingine” davet edildi.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı