Gündem Haberleri

  Adaylık genelgesi

  Hürriyet Haber
  06.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Milli Eğitim Bakanlığı, 21'inci dönem milletvekili ve mahalli idereler genel seçimlerinde aday olmak isteyen Bakanlık personelini genelgeyle uyardı. MEB Personel Genel Müdürü Hüseyin Acar imzasıyla gönderilen genelgede, aday olmak isteyen personelin yapacağı işlemlere dikkat çekildi. Buna göre aday olacak personel, görevden ayrılma isteğini belirten dilekçeyi en son 11 Ocak günü mesai bitimine kadar görevli bulunduğu birime verecek.

  Bu arada Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Basri Şentürk, MHP'den Afyon milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden istifa etti. İstifa dilekçesini, 11 Ocak 1999 tarihinden geçerli olmak üzere rektörlüğe verdiğini belirten Şentürk, 1974 yılından bu yana KTÜ'de Kimya Bölümü öğretim üyesi olarak görev yapıyordu. Maliye Bakanlığı Muhasebat Genel Müdür Yardımcısı Ahmet Yalçınkaya da, ANAP'tan Kırıkkale milletvekili aday adayı olmak üzere görevinden ayrıldı.

  ÖZTÜRK ADAY DEĞİL

  İ. Ü. İlahiyat Fakültesi Dekanı ve Hürriyet Yazarı Prof. Yaşar Nuri Öztürk ise kendisiyle ilgili adaylık söylentilerinin doğru olmadığını açıkladı. Öztürk, kendisine danışılmadan yapılan açıklamalardan sorumlu olmadığını, politikaya atılmayı düşünmediğini, bilimadamı misyonunu sürdürmeye kararlı olduğunu vurguladı.

  BALKIR'DAN FAZİLET'E RET

  KADER İzmir Şube Başkanı Prof. Dr. Canan Balkır da, Fazilet Partisi'nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı teklifini reddettiğini açıkladı. Balkır, ‘‘Aktif siyasete dönersem, KADER'deki arkadaşlarımla da paylaştığım Atatürkçü, laik, demokrat ve çağdaş çizgimle yürümeye devam ederim’’ dedi.  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı