Gündem Haberleri

  Adayları görmeden adayımız açıklandı

  Hürriyet Haber
  23.04.2009 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Meclis Genel Kurulu’nda yerel seçim raporu üzerinde çalışan AKP Sivas milletvekili Osman Kılıç’ın notları objektifimize takıldı.

  Kılıç, raporunda Sivas’ta belediye başkanlığı için adaylık süreci devam ederken mevcut başkan Sami Aydın’ın adaylığının açıklanmasının teşkilatı zor durumda bıraktığını yazdı.

  AKP Sivas Milletvekili Osman Kılıç’ın, yerel seçimlerle ilgili olarak AKP Genel Merkez yönetimini suçladığı raporu, Hürriyet objektifine yakalandı.

  Kılıç, önceki gün TBMM Genel Kurulu’nda İçişleri Bakanı Beşir Atalay hakkında verilen gensoru önergesinin görüşmeleri yapılırken, notlar üzerinde çalıştı. Notlarda mavi ve kırmızı kalemlerle düzeltmeler yapan Kılıç’ın raporunda, Sivas’ta seçim öncesi yaşanan aday adaylığı süreci ile ilgili ilginç tespitler yer alıyor. Rapor, özetle şu bilgileri içeriyor:

  Teşkilat güç durumda kaldı

  "İl belediye başkan adayının belirlenmesinde başvurular sona ermeden, başvuran diğer aday adaylarıyla görüşülmeden mevcut belediye başkanımız sayın Sami Aydın’ın adaylığını açıklamıştır. Bu durum teşkilatımızı ve aday adaylarını kamuoyuna karşı güç durumda bırakmıştır.

  İl başkanı devre dışı /images/100/0x0/55ea5ab0f018fbb8f87a7b54

  Ayrıca il ve 6 ilçe belediye başkan adayımızın genel merkezce belirlenmesinin ardından bunların aday olduğu bilgisi il başkanımıza değil, bizzat İl Belediye Başkanımız sayın Sami Aydın’a iletilmiş ve Ankara’da yapılacak aday tanıtım programına davet edilmişlerdir. Bu durum teşkilat hiyerarşisi açısından tepki almıştır.

  İl başkanlığımız tarafından haftasonu yapılacak teşkilat temayül yoklaması için aday adaylarını tüm yönetim kurulu üyeleriyle birlikte parti binasında mülakat yapıyorken tam da o esnada il ve 6 ilçemizin aday bilgisi il belediye başkan adayımız sayın Sami Aydın tarafından bildirilmesi teşkilatımızı zor durumda bırakmıştır.

  İl ilçe ve belde belediye başkan adaylarımızın belirlenmesinde il ilçe ve belde teşkilat başkanlarımızın Genel Merkez’e çağrılarak yüzyüze görüşlerinin alınması daha doğru ve güzel olurdu. (Kılıç, bu bölümün altına ’Türkiye’de bu mümkün olabilir mi?’ notunu aldı)

  Geç kalınca çalışamadık

  Belediye başkan adaylarımız için yapılan teşkilat temayül yoklamasının sonuçları.... genel merkez boyutunda teşkilat başkanlarıyla değerlendirme yapılması gerekirdi. Diğer partiler adaylarını açıklayıp çalışırken bizlerin geç kalması seçim çalışmalarımızı olumsuz yönde etkilemiştir. Seçim takviminin daha erkenden başlatılması gerekliydi."
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı