Gündem Haberleri

  Aday olmuyor

  Hürriyet Haber
  21.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, kasetin komplo olduğunu savunan raporun açıklanmasından sonra, “Bu noktada aday olmam gibi bir şey sözkonusu değildir” dedi.

  Baykal, yaptığı yazılı açıklamada, şöyle dedi: “Avukatım Yılmaz’ın ve Kurtulan’ın yaptığı değerlendirmelerle, ayrıntılı açıklamalar karalama kampanyalarıyla siyaseti dizayn etme anlayışına, Türkiye’de estirilen fitne ve fesat rüzgarlarıyla, ahlak dışı komplolara bir yanıttır.”

  Görüntü çıktığında ne demişti

  Deniz Baykal, CHP Genel Başkanlığı’ndan istifa ettiğini açıkladığı 10 Mayıs’taki basın toplantısında, Nesrin Baytok ile ilişki yaşadığını reddeden ya da kabul eden bir cümle kullanmamıştı. Baykal, ilk Metacafe’de yayınlanan görüntülerle ilgili şunları söylemişti: “Bu bir kaset olayı değil, bir komplodur. Komplo hukuk dışı, ahlak dışı bir tertip demektir. Bir komplo yaparken bazen haneye tecavüz edersiniz. Duvarlara eşyalara gizili kameralar yerleştirirsiniz. Gizli çekimlerle insanların en korunaksız görüntülerini alırsınız, kesersiniz, biçersiniz, aktarırsınız, montaj yaparsınız, çarpıtırsınız. Meskene tecavüz ve ileri teknoloji kullanımı yoluyla tezgahlanan bu komplonun, iktidar gücü ve olanakları seferber edilmeden, bir muhalefet partisi genel başkanına karşı bu kadar fütursuzca icra edilebilmesi mümkün değildir. Bu komplo bugünkü siyasi konjonktürün eseridir, yıllardır bekletilen bir kaset yoktur.

  2 haftada hazırlandı

  Bir kaset ele geçirilmiş değildir. Bir komplo imal edilmiştir. Taze, 2 haftalık komplo vardır. Bu komplo CHP’nin Anayasa ve rejim kavgası vermekte olduğu son 2 hafta içinde düzenlenmiş ve piyasaya sürülmüştür. Komplo tezgahı, malzemeyle, çekimleriyle tazedir. Anamuhalefet liderinin hukukuna, ahlakına tecavüz eden kaba komplo tezgahının iktidar zirvesinin bilgisi ve onayı olmadan son 2 hafta içinde hazırlanıp piyasaya sürülmesi söz konusu bile olamaz.”
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı