GeriGündem Adapazarı'nda şehit acısı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Adapazarı'nda şehit acısı

Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’nde PKK’lı teröristlerin sınır bölüğüne saldırısında şehit olan askerlerden er Mustafa Saydam'ın (21) acı haberi, Adapazarı’nın Yukarı Kirazca Köyü’nde oturan ailesine askeri yetkililer tarafından bildirildi.

AİLESİ ACI HABERİ BÖYLE ALDI

Neviye Mahallesi Açmalar mevkisinde yaşayan Piyade Er Mutlu Saydam (21) şehit haberi ailesine, askeri yetkililer tarafından verildi. Oğlunun şehit olduğu haberinin ardından fenalaşan anne Hüsniye Saydam'a sağlık görevlileri müdahale etti.

Olayın duyulmasının ardından çok sayıda vatandaşlar ve askeri personel, aileyi ziyaret ederek, başsağlığı dileğinde bulundular.

Baba Sıddık Saydam, oğlunun askere gitmeden önce markette çalıştığını belirtti.

Oğlunun silahın ne olduğunu bilmediğini ifade eden Saydam, “Oradaki askerler de benim çocuklarım. Silahın daha ne olduğunu bilmiyordu. Sivas'ta 15 günlük askerlik yaptı, ondan sonra Hakkari'ye gönderdiler. 15 günlük asker, nasıl hududa gidecek? Eğitim görmemiş, bir şey görmemiş. En son 4-5 ay önce izne geldi. Dağıtımında onunla Van'a kadar gittim. Van'dan sonra beni bırakmadılar, gidemedim. Telefonla görüşüyorduk. İki gün önce telefon açmış. 5 gün dışarıda kalıyordu, 2 gün taburdaydı. Ağabeyi ile görüşmüş 'Ben yarın operasyona gideceğim' demiş. Mutlu benim sekizinci askerimdi. Dördü beşi doğuda askerlik yaptı. Nasip. Terhisine 57 gün vardı” diye konuştu.

Muş doğumlu olan Saydam'ın bekar olduğu ve 9 kardeşi bulunduğu öğrenildi.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle