Gündem Haberleri

  Adapazarı’na yolsuzluk operasyonu

  Zafer TOKUŞ / DHA
  25.09.2013 - 01:24 | Son Güncelleme:

  Sakarya’nın AK Partili Adapazarı Belediyesi tarafından ilçede geçen yıl yapımına başlanan “Sangarius” alışveriş merkezi ve spor kompleksinin ihalesine fesat karıştırıldığı iddiasıyla Cumhuriyet Savcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında dün operasyon düzenlendi.

  Belediye Başkanı Süleyman Dişli, Belediye Başkan Yardımcısı Rıdvan Özüm, belediye encümen üyeleri ve bir avukatın da aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 2 kişi savcılık sorgusunun ardından serbest bırakılırken, Başkan Dişli’nin de arasında bulunduğu 8 kişi tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Adapazarı Belediyesi, eski Hayvan Pazarı mevkisinde inşaat halindeki alışveriş merkezi tamamlanamayınca ihaleyi feshetmiş, daha sonra yeniden yapılan ihaleye tek firmanın katıldığı belirtilmişti.

  ADAPAZARI BELEDİYESİ’NDEN AÇIKLAMA

  ’İhaleye fesat karıştırıldığı’ iddiasıyla yürütülen soruşturma kapsamında dün gözaltına alınan Adapazarı Belediye Başkanı AK Partili Süleyman Dişli’nin de aralarında bulunduğu 8 kişinin mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmasının ardından Adapazarı Belediyesi’nden açıklama yapıldı.

  Açıklamada, konunun yanlış bir anlaşılmaktan kaynaklandığı belirtilerek şöyle denildi:

  "Sakarya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen bir soruşturma ile ilgili olarak basın ve yayın organlarında çıkan haberlerde, yanlış, eksik ve karalamaya yönelik yayınlar yapıldığından açıklama yapılma zarureti hasıl olmuştur. Konuyla ilgili olarak sayın mahkeme dosyayı dikkatli bir şekilde tetkik etmiş olup, neticesinde mevcut duruma göre tutuklama tedbirine gerek duymamış, serbest bırakılmamıza karar vermiştir. Konunun bir yanlış anlaşılmaktan kaynaklandığı kanaatindeyiz. Soruşturma halen devam etmekte olup ayrıca gizlilik kararı bulunduğundan şimdilik bu açıklama ile iktifa ediyoruz."

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı