Gündem Haberleri

  Adana'da patlama: 2 yaralı

  Tahsin ÜLKER- Mehmet KAYMAK- Ahmet ÖZMEN- Çağlar ÖZTÜRK/ADANA, (DHA)
  04.12.2009 - 13:14 | Son Güncelleme:

  ADANA kent merkezindeki parkın kenarındaki kaldırıma çöpler arasına bırakılan bomba, büyük gürültüyle patladı. Çevrede paniğe neden olan patlamada 2 kişi yaralandı, birinin motor kaputunda Türk bayrağı bulunan 2 otomobil hasar gördü. Patlamanın yakınında bulunan bazı kişiler geçici olarak işitme kaybına uğradı. Bombanın ses bombası olduğu sanılıyor.

  PATLAMA YERİNDEN FOTOĞRAFLAR

  Olay, Kocavezir Mahallesi Karacaoğlan Caddesi'ndeki Kocavezir Parkı'nda meydana geldi. Park kenarında kaldırımda çöpler arasına kimliği henüz belirlenemeyen kişi veya kişilerce bırakılan bomba, saat 12.50'de patladı. Bu sırada olay yerinden geçen 29 yaşındaki Seyfettin Turgay ve 25 yaşındaki Mehmet Gözen yaralandı. Vücutlarının çeşitli yerlerine bomba parçaları isabet eden 2 yaralı, Adana Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Acil Servis'te tedavi altına alınan yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu belirtildi.

  Bombanın konulduğu yaya kaldırımının yanında, cadde üzerinde ve motor kaputunda Türk bayrağı bağlı 70 EN 670 plakalı otomobilin park halinde olması dikkati çekti. Bu otomobille birlikte 01 GB 965 plakalı otomobil de hasar gördü. Patlamanın şiddetiyle yakındaki işyerlerinde bulunan ve olay anında o bölgeden geçen vatandaşların bazıları geçici işitme kaybı yaşadı.

  Olay yerine gelen polis, 100 metrelik güvenlik şeridi çekip, alanı geniş bir şekilde güvenlik çemberine aldı. Başka bomba olabileceği ihtimaline karşı çevredekiler uzaklaştırıldı, çevrede arama başlatıldı. Bomba imha uzmanı polisler de patlama sonrası çevreye dağılan çöpleri ve bomba parçalarını toplayıp, incelemeye başladı. Park civarında bulunan karton kutular ve çöp poşetleri de bomba olma ihtimaline karşı incelendi, ancak başka bombaya rastlanmadı.

  Çevreye yayılan parçalar ve şiddeti dikkate alınarak, kullanılan bombanın ses bombası olduğu ihtimali üzerinde duruluyor. Olay yeri yakınında Mobese kamerası bulunmazken, çevredeki işyerlerinin güvenlik kameralarının kayıtlarını incelemeye alan polis, soruşturmayı sürdürüyor.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı