Gündem Haberleri

  Adana'da okul yakınında bomba paniği

  Fatih KARAÇALI/ADANA, (DHA)
  28.05.2008 - 20:22 | Son Güncelleme:

  Adana'da ilköğretim okulunun giriş kapısının karşısına bırakılan valiz, bomba paniğine neden oldu. Sınıfların boşaltılmasının ardından bomba imha uzmanı tarafından patlatılan valiz boş çıktı.

  Cumhuriyet Caddesi'ndeki Hayriye Kemal Kusun İlköğretim Okulu’nda öğrenciler dersteyken, okul önüne gelen servis sürücüleri, giriş kapısının karşısındaki Atatürk Parkı'nda bir ağacın altına bırakılmış valizi fark etti. Servis sürücülerinin uyarısı üzerine sınıflar boşaltıldı, öğrenciler güvenli bir yere alındı, polise haber verildi. Olay yerine gelen ekipler, Cumhuriyet Caddesi’ni yaya ve araç trafiğine kapattı, patlayıcının cep telefonu sinyaliyle uzaktan patlatılması ihtimaline karşı ‘Jammer’ adı verilen sinyal engelleyici cihaz çalıştırıldı. Bomba imha uzmanı tarafından valiz, kontrollü bir şekilde patlatıldı. Büyük bir gürültüyle patlayan valiz boş çıktı, öğrenciler ve öğretmenler rahat bir nefes aldı.

  Kızını almak için okula gelen bir anne, “Olayı duyunca çok korktum. Ama sağolsun öğretmenler çok akıllıca davranıp, çocukları sınıflardan çıkartıp, arka taraftaki öğretmenler odasına toplamışlar. Bir anne ancak bu kadar duyarlı davranabilirdi” dedi. Olay nedeniyle şok yaşadığını söyleyen bir öğrenci de “Ben çok korktum” diye konuştu.
  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı