Gündem Haberleri

  Adana'da izinsiz gösteri

  A.A.
  01.05.2011 - 19:50 | Son Güncelleme:

  Adana'da bir grup, terör örgütü lehine izinsiz gösteri düzenleyip, yol kapatarak polise taş ve molotofkokteyli ile saldırdı.

  Alınan bilgiye göre, Ova Mahallesinde bir sokakta bir araya gelen grup, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü bahane ederek izinsiz gösteri düzenledi. Yaktıkları lastikleri ve taşları dizerek sokağı trafiğe kapatan grup, terör örgütü elebaşısı Abdullah Öcalan lehine sloganlar attı.

  Göstericiler bölgede görevli Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ve Terörle Mücadele Şube Müdürlüğüne bağlı ekiplere, taş ve molotofkokteyli fırlattı. Polis ekipleri, panzer ve Toplumsal Olaylara Müdahale Aracı (TOMA) eşliğinde göstericilere biber gazı sıkarak müdahale etti.
  Sokak boyunca güvenlik önlemi alınırken, her ara sokak başına da birer ekip yerleştirildi. Polisin müdahalesinin ardından mahallede hayat yeniden normale dönerken, çocuklar bölgede görevli “Robocop” adı verilen, zırhlı kıyafetler giyen çevik kuvvet ekiplerine yakın ilgi gösterdi.

  Bir grup genç, polislik mesleği ve kullandıkları araçlarla ilgili sohbet ederken, bazıları da göstericilerin caddeyi trafiğe kapatmak için kullandıkları taş ve lastik parçalarını toplayarak, polise yardım etti.
  Özellikle “Akrep” adı verilen zırhlı araçlara büyük ilgi gösteren çocuklarla, polisler de yakından ilgilendi.
  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı