Gündem Haberleri

  Adana'da hırsızlar 1 kilo altın çaldı

  A.A
  24.02.2011 - 12:09 | Son Güncelleme:

  Adana'nın Kozan ilçesinde bir kuyumcu dükkanına gece vakti giren hırsızlar, kasadan 1 kilo altın çaldı.

  Irmak Caddesi'nde konfeksiyon dükkanı işleten Kamil Korkmaz, sabah iş yerine geldiğinde, dükkanını dağınık ve duvarı delinmiş olarak buldu. Yandaki Ali Yıldırım'a ait kuyumcu dükkanına girildiğini fark eden Kamil Korkmaz, o sırada içeride temizlik yapan ve olaydan habersiz olan çalışanlara haber verdi.

  Polisin yaptığı incelemede, konfeksiyon dükkanının kapısının kırılarak, raflar çekildikten sonra duvarın delindiği ve kuyumcu kasasına ulaşılarak oksijen kaynağı ile küçük bir delik açıldığı belirlendi.

  Hırsızların delik açtığı bölmede sadece yüzüklerin bulunduğu ve yaklaşık 1 kilo yüzüğün çalındığı belirlendi. Hırsızlık, yandaki dükkandan kasaya ulaşılarak gerçekleştirildiği için kuyumcu dükkanındaki alarmın, devreye girmediği, Adana İl Emniyet Müdürlüğünden detaylı inceleme için uzman bir ekibin çağrıldığı öğrenildi.

  İlçe Emniyet Müdürü Sabit Akın Zaimoğlu, olayın gerçekleştiği kuyumcuya gelerek, olay yerinde inceleme yapan ekiplerden elde edilen deliller ve sürdürülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

  Zaimoğlu, soygunu gerçekleştirenlerin en kısa sürede yakalanması için gereken çalışmanın yapıldığını belirtti. Son 3 gün içinde aynı bölgedeki İsmet Yiğenoğlu'na ait elektronik dükkanından 10 Adet dijital uydu seti, Hulusi Deveci'ye ait zücaciye ve kalaycı dükkanından ise bakır mutfak eşyası çalındığı öğrenildi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı