Gündem Haberleri

  Adana'da DHA’ya 3 ödül

  ADANA, (DHA)
  17.05.2008 - 16:11 | Son Güncelleme:

  Çukurova Gazeteciler Cemiyeti’nin (ÇGC) her yıl geleneksel olarak düzenlediği ‘Basın Özendirme Yarışması’nda Doğan Haber Ajansı (DHA) Adana Bürosu’ndan Bünyamin Yıl, Murat Kibritoğlu ve Kübra Polat ödüle layık görüldü.

  ÇGC yönetim kurulu, Cemiyet Lokali’nde Bekir Kara Salonu’nda düzenlediği toplantıyla yarışma sonuçlarını açıkladı. Yarışmaya katılan 129 eserden 20’sinin ödüle layık görüldüğü belirtildi. ÇGC, 2’nci Başkanı Salim Büyükkaya, basın özendirme yarışmasının prestij ve kalitesinin artırılması için yerel ve genel yayımlanan haberlerin değerlendirmede bir tutulduğunu söyledi. Bundan sonraki yarışmalarda da haberin değerinin ön plana çıkarılacağını belirten Büyükkaya, “Bölgenin en prestijli yarışmasını daha iyi hale getirebilmek için çalışma yaptık. Bundan sonra yerel, genel ayrımı yapmadan, yayınlanan haber değerlendirmesi yapılacak” dedi.

  ‘Haber’ dalında eserleriyle yarışmaya katılan DHA muhabirlerinden Bünyamin Yıl ve Murat Kibritoğlu, ‘Demirkazık’ta yaşgünü’ haberi ile ‘ÇGC Özel Ödülü’, Kübra Polat ise ‘İnsanlığın sıfır noktası’ haberi ile Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu.

  Etiketler: son dakika , haberler
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı