Gündem Haberleri

  Adana'da AK Parti seçim bürosuna saldırı

  A.A
  13.05.2011 - 10:00 | Son Güncelleme:

  ADANA’da AK Parti Seçim Bürosu olarak kullanılan işyerine kimliği belirsiz kişilerce saldırı düzenlendi. Seçim bürosu olarak kullanılan iş yerinin camları kırılıp eşyalar parçalanırken, parti flamaları ve seçim afişlerini yırtılıp, benzin dökülerek yakıldı.

  Hürriyet Mahallesi, Eminağa Caddesi üzerinde bulunan 3 katlı binanın zemin katında bulunan seçim bürosuna saldırı 23.50 sıralarında meydana geldi. Çalışmalarını tamamlayan görevliler seçim bürosunu kapattıktan sonra ara sokaktan çıkan kimliği belirsiz bir grup, ellerindeki sopa ve demir çubuklarla seçim bürosuna saldırdı. Camları kıran kimliği belirsiz kişiler, bürodaki eşyaları parçaladılar. Afiş ve flamaları da yırtan saldırganlar, benzin döktükleri seçim bürosunu ateşe verip ara sokaklara kaçarak izlerini kaybettirdiler.

  Gürültü üzerine ateşe verilen seçim bürosunu gören mahallesi sakileri itfaiye ve polisi arayarak olaydan haberdar ettiler. Mahalle sakinleri alevlere su dökerek yangını söndürdü. ihbar üzerine gelen polis ekipleri, seçim bürosu çevresine emniyet şeridi çekip, patlayıcı madde araması yaptı. görgü tanıklarının verdiği eşkaller doğrultusunda saldırganların yakalanması için çalışma başlatıldı.

  Saldırıdan önce mahalledeki gençlerden tehdit aldığını söyleyen parti görevlisi Hüseyin Aksal, "Tanımadığım 3-4 genç gündüz saatlerinde geldiler. Bana ’burayı sana mezar ederiz. Seçim bürosunu kapatıp gideceksin’ dediler. Ben de durumu yönetime bildirdim. Akşam seçim bürosunu kapatıp gittikten sonra gelip ortalığı yakıp yıkmışlar" dedi.

   

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı