Gündem Haberleri

  Adana'da 3 terörist ölü, 1 polis şehit

  Hürriyet Haber
  21.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Tantan: Umut Operasyonu ile ilgisi yok

  İÇİŞLERİ Bakanı Saadettin Tantan, Mısır'a hareketinden önce Atatürk Havalimanı'nda, gazetecilerin, Adana ve İstanbul'da gerçekleştirilen operasyonların ‘Umut Operasyonu’yla ilgisi olup olmadığına, ‘‘Hayır. O ayrı bir operasyon, bu ayrı bir operasyon’’ dedi. Tantan, ‘‘Umut Operasyonu'nun ne aşamada?’’ sorusuna ise ‘‘Bu konuyla ilgili olarak da çalışmalar devam ediyor. Açıklama yapmak için şimdilik erken’’ yanıtını verdi.

  ADANA'da Hizbullah militanlarının kullandığı hücre evine düzenlenen operasyonda, çatışma sırasında 3 terörist öldürüldü, 1 terörist de yaralı yakalandı. Operasyona giden ekibin aracında kazayla bir silahın patlaması sonucu ise 1 polis memuru şehit oldu. 1'i başkomiser, 3 polis memuru operasyon sırasında hafif yaralandı.

  Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve Özel Harekát Şube Müdürlüğü ekipleri, Mithatpaşa Mahallesi 234 sokakta 14 numaradaki, bahçe içinde bulunan 2 katlı eve dün sabaha karşı saat 03.30'da operasyon düzenlendi. Hücre evdeki örgüt üyeleri, ‘‘Teslim ol’’ çağrısına ateşle karşılık verince çatışma çıktı. 45 dakika süren çatışmanın ardından, evin içine atılan gözyaşartıcı bombadan etkilenen teröristler, ateş ederek evden çıkmak istedi. Çatışmada kapı önünde 3 terörist öldürüldü. 1 terörist de yaralı olarak yakalandı. Çatışma bölgesinde teröristlerin kullandığı 1 Kalaşnikof tüfek ile 2 adet Makarof ve Takarof marka tabancalar ele geçirildi. Çatışma sırasında hücre evinin yatak odasında saklanan 1 kadın ve 3 çocuk yara almadan evden çıkarıldı ve sorgulanmak üzere Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

  Adana Emniyet Müdürü Şükrü Yetimoğlu, Özel Harekát Şube Müdürlüğü'nde görevli polis memuru Ali Asker Gonca'nın operasyona giderken araç içinde kazayla patlayan silahtan çıkan kurşunla şehit olduğunu açıkladı.

  Hüseyin Velioğlu'nun öldürülmesinden sonra Hizbullah liderliğine getirildiği belirtilen İsa Altsoy'un yakalandığı iddia edildi.

  Etiketler: gündem
  Son Dakika Haberler
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı